Житомир побудує комунальну сонячну електростанцію

1888
Фото з вільних джерел

Міська влада на східній околиці Житомира збираються побудувати сонячну електростанцію потужністю 10MВт. Гроші на будівництво виділяє Республіка Словенія. 

Про це розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин, повідомляє Національний промисловий портал.

«У грудні на сесії міської ради депутати підтримали проект рішення про реєстрацію в комунальну власність земельної ділянки на окружній дорозі навколо Житомира в районі Глибочиці під сонячну електростанцію, яка буде будуватися на базі комунального підприємства. Підприємство буде створено під цей проект. Окупність цих проектів сонячних електростанцій для нашого регіону, для північних областей України, становить приблизно 7,5 років. Для комунального підприємства термін окупності набагато менше, тому що податок на прибуток (20%) йде в бюджет міста.

Я розумів, що під такі проекти можна знайти «довгі гроші» (кредити) з невеликим відсотком і це зрозумілий бізнес з точки зору кредитування. У січні уряд Словенії заявило, що воно виділяє на Україну 3 мільйони євро – грант під проекти. На даний момент 3 мільйони євро йдуть на місто Житомир, і плюс вони ще дають пільговий кредит на 6 мільйонів євро, і ми будуємо станцію за 9 мільйонів євро, 10-ти мегаватного станцію. Окупність в цьому випадку становить приблизно 3-3,5 року. Щороку бюджет може отримувати 1 млн 650 тис. Євро », – сказав Сергій Сухомлин.

Мер підкреслив, що електроенергія буде продаватися, а не використовуватися для потреб міста.

«Будемо виробляти електроенергію за« зеленим тарифом »для енергоринку України. Якщо для нашого комунального підприємства ми цю електроенергію будемо продавати по 2 грн, то на енергоринку ми її продамо по 10 грн. Ми будуємо для того, щоб заробляти і за рахунок цих грошей дороги потім ремонтувати, садки і все інше », – пояснив мер Житомира.

 • За його словами, депутати ще в минулому році не вірили в можливість реалізації такого проекту, але все ж підтримали рішення про земельну ділянку під майбутню електростанцію.

  «Коли депутати голосували за це на сесії – не всі вірили, що це можливо, але все підтримали. В Україні вже є сонячні станції, але проектів з комунальним підприємством немає. У березні до нас приїжджає делегація з послом Словенії підписувати договір. З приводу відсотка по кредиту – словенці говорили про 3%, але вони дають (кредит) через український державний банк і скільки «допише» український державний банк – я ще не знаю », – повідомив Сухомлин.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.