Збільшення видобутку власного газу забезпечать енергетичну незалежність України – Гройсман

1766
Фокус
Фокус

Збільшення видобутку українського газу, впровадження масштабних заходів з енергозбереження та зменшення споживання енергоносіїв в середньостроковій перспективі забезпечать енергетичну незалежність України.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю агентству «Укрінформ», повідомляє Урядовий Портал.

Говорячи про плани Уряду щодо розвитку газового сектора, Володимир Гройсман зазначив, що протягом минулих років Україна постійно зменшувала видобуток газу. Прем’єр-міністр переконаний, що така політика була умисною.

«В Україні створювалися всі умови, при яких державна газовидобуток падала. Газовидобувникам закручували гайки, щоб вони не могли розвиватися, зате все більше і більше створювалися умови юридичної та енергетичної залежності від Росії. Це була така довгострокова продаж нашого суверенітету Російської Федерації. Я думаю, що це була навмисна політика тодішнього уряду. Ми зламали це», – підкреслив Володимир Гройсман.

 • Прем’єр-міністр зазначив, що Урядом взято курс зараз на видобуток власного українського газу.

  «Чому ми повинні цей газ купувати за дорогу валюту за кордоном? Це ж послаблює нашу економіку в тому числі. Наша генеральна лінія полягає в тому, щоб менше споживати при якісному теплі і більше добувати», – зазначив він.

  «Наше завдання розвивати власний видобуток, причому саме державною компанією, скорочувати закупівлю енергоносіїв за кордоном. І ми вже можемо говорити про те, що в 2016 році ми мали не мінус, а плюс у видобутку. І я радію цьому, оскільки це свідчить про те, що ми пішли правильним шляхом. А в новому році додамо до того рівня газовидобутку, який маємо сьогодні, ще десь плюс 500 мільйонів кубічних метрів газу», – підкреслив Глава Уряду.

  «Коли ж врахувати, що паралельно ми нарешті починаємо втілювати в життя масштабні заходи з енергозбереження, реально зменшуючи споживання енергоносіїв – у нас фактично буде баланс видобутку енергоносіїв і споживання. А це енергетична незалежність, це розвиток економіки, це конкурентоспроможність держави на міжнародних ринках. Це в середньостроковій перспективі дасть нам дуже хороший результат», – додав Володимир Гройсман.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.