Запорізька АЕС підключила блок №5 до енергосистеми після завершення планового ремонту

822
ЗАЕС / atom.gov.ua
  • Запорізька АЕС 6 серпня о 01:36 підключила п’ятий блок до енергосистеми країни після завершення капітального планового ремонту, повідомила прес-служба НАЕК “Енергоатом”.

    Таким чином, за станом на ранок понеділка в роботі перебувають 12 з 15 енергоблоків чотирьох діючих АЕС України. На блоці №4 Запорізької АЕС – 149 доба середнього планового ремонту, на блоці №4 Рівненської АЕС – 30 доба капітального планового ремонту, на блоці №1 Южно-Української АЕС – 20 доба середнього планового ремонту.

    Показники, що характеризують радіаційний, протипожежний та екологічний стан на проммайданчиках усіх АЕС країни, знаходяться в межах норми.

    Запорізька АЕС – найбільша в Європі атомна станція за встановленою потужністю. Її шість енергоблоків ВВЕР-1000 побудовані за проектом В-320. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в грудні 1984 року, шостий – в жовтні 1995 року.

    “Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.