За перші п’ять місяців 2018 року виробництво електроенергії зі звалищного газу Хмельницький отримав 170 тис грн

3553
  • Вже п’ятий місяць поспіль на хмельницькому сміттєзвалищі добувають біогаз. Комплекс з дегазації полігону твердих побутових відходів встановили у січні інвестори. Обладнання переробляє на електричну енергію метан, який знаходиться під сміттям. Згодом цю електроенергію продають. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу «Хмельницький».

    Проблема міського сміттєзвалища існує протягом тривалого часу. Полігон твердих побутових відходів на околиці Хмельницького знаходиться вже понад 60 років. На думку фахівців, термін його експлуатації сягає ще максимум 6 років. Це становить велику загрозу для довкілля. Тому питання утилізації відходів наразі є досить актуальним і потребує вирішення. Тоді виникла ідея почати видобувати біогаз на міському сміттєзвалищі. Однак спочатку було замовлено експертизу в Інституті газу НАН України для того, щоб з’ясувати, чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати для певних потреб.

    Після цього, у червні минулого року провели конкурс з дегазації сміттєзвалища. Переможцем стала компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ». Підприємство сплачуватиме 13% з продажу електроенергії, виробленої внаслідок спалювання вилученого біогазу. За попередніми підрахунками, за рік це буде приносити майже 2-2,5 мільйони гривень. Ці гроші будуть надходити на спецрахунок КП «Спецкомунтранс» і будуть використовуватися лише на потреби сміттєзвалища. Вартість обладнання становить 20 мільйонів гривень. Додамо, що дегазація сміттєзвалища є одним із елементів програми «Розумне довкілля».

    За даними МТРК «Місто», раніше метан, який утворювався під час розкладання органічних відходів, призводив до виникнення пожеж. Тепер він приносить місту кошти. 13% із виручених коштів, за домовленістю надходитиме у місто.  У травні на рахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс» вже надійшло 170 тисяч гривень. За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, ці кошти будуть спрямовані на потреби сміттєзвалища.