За дев’ять місяців Укргазвидобування спрямувало до місцевих бюджетів понад 882,7 млн грн рентних платежів

512
 • АТ «Укргазвидобування» за січень-вересень 2018 року спрямувало до місцевих бюджетів, на території яких компанія здійснює видобуток вуглеводнів, 882,7 млн грн рентних платежів.

  5% від рентних платежів за вересень 2018 року, а це більше 101,7 млн грн, надійшло до бюджетів різних рівнів 11 областей. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укргазвидобування.

  Більша частина цих коштів сконцентрована у двох газовидобувних областях: Харківській і Полтавській.

  Місцеві бюджети різних рівнів у Харківській області отримали 52,5 млн грн, у Полтавській області – 41,2 млн грн, у Львівській – 3,1 млн грн та у Дніпропетровській – 3 млн грн.

  Решту 1,9 млн грн рентних платежів за вересень 2018 року було направлено до Івано-Франківської, Луганської, Сумської, Волинської, Чернівецької, Закарпатської та Донецької областей.

  Нагадаємо, що Укргазвидобування отримало 63 відмови щодо погодження надання спецдозволів від Полтавської облради у 2016 – 2018 роках (жодного погодження).

  За розрахунками Укргазвидобування, у разі отримання погодження зазначених спецдозволів від Полтавської облради розмір рентних платежів до місцевих бюджетів Полтавщини було б збільшено на понад 1 млрд грн до 2020 року включно. Ці кошти могли б принести суттєву користь у покращенні інфраструктури регіону – лікарень, шкіл, доріг тощо.