Європейський банк реконструкції та розвитку виділить 250 млн євро для підтримки відновлювальної енергетики України

1366
Фото з вільного доступу

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив нову програму USELF-III на EUR250 млн для підтримки приватних проектів у відновлюваній енергетиці в Україні.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” провідний радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов у четвер, відповідне рішення рада директорів ухвалила на засіданні 18 липня.

Банк нагадує, що підтримує розвиток відновлюваної енергетики в Україні в рамках програми USELF з 2009 року, однак термін її дії завершується 30 червня 2018 року, і USELF-III має замінити її.

  • За час її дії першої програми банк профінансував проекти на загальну суму понад EUR100 млн для фінансування проектів загальною потужністю понад 150 МВт різних технологій відновлюваної енергетики, відзначається в документі.

    ЄБРР констатує, що в результаті розвитку сектора відновлюваної енергетики зростає інтерес до нього з боку великих міжнародних розробників, які готові реалізувати більші проекти в області ВДЕ.

    Банк також вказує, що, незважаючи на значне зростання сектора в Україні, його частка залишається незначною – 1,5%, тоді як Національний план дій з відновлюваної енергетики передбачає збільшення цієї частки до 11% до 2020 року.

    У документах наголошується, що в рамках проекту ЄБРР також надасть Україні підтримку в розробці і реалізації наступної фази її механізму підтримки відновлюваних джерел енергії – з очікуваним впровадженням механізму конкурентних аукціонів.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.