Як на Закарпатті працює міні-ГЕС побудована за передовими технологіями європейських країн

2050

На Закарпатті у селі Лопухово працює міні-гідроелектростанція потужністю 996 кВт побудована за передовими технологіями європейських країн.

З особливостями гідрооб’єкту, який на річці Брустурянка звела група енергетичних компаній «РЕНЕР» у минулому році, ознайомилися румунські експерти в рамках відзначення Дня Дунаю 3 липня, передає EcoTown з посиланням на Закарпатський корреспондент.

На ГЕС у Лопухово вперше в Україні встановили систему очищення річки від сміття та додаткову протипаводкову систему: автоматичний шлюз-регулятор дозволяє регулювати рівень води та мінімізувати негативні наслідки від можливих повеней, ризик виникнення яких на Закарпатті дуже високий.

ГЕС «Брустрянка» естетично вписується у природній ландшафт, а склопластик, з якого виконано трубопровід (AMIANTIT, Німеччина), та біорозкладне мастило Panolin (Швейцарія) забезпечують екологічно безпечну взаємодію з водою.

 • Для безперешкодного переміщення риб на міні-ГЕС встановлено рибохід, оптимальне розміщення якого визначено інженерними, гідравлічними, біологічними і економічними міркуваннями і базується на вивченні світового досвіду та особливостей поведінки місцевих видів.

  “При проектуванні та проведенні будівельних робіт застосовували досвід та передові технології європейських країн у галузі гідроенергетики, – розповідає головний інженер групи “РЕНЕР” Юрій Королишин. – Наші італійські партнери мають величезний досвід у будівництві гідрооб’єктів – у Південному Тіролі, регіоні Італії, який вдвічі менший від Закарпаття, на річках працює понад 1000 міні-ГЕС, які виробляють 177% електроенергії від потреби населення».

  Згідно з планом, гідроелекростанція щорічно вироблятиме 5,2 млн кВт-год.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.