Всі заводи «Укргазвидобування» перейшли на випуск автомобільного пропан-бутану за новим стандартом

7419
 • Всі заводи з виробництва скрапленого газу ПАТ «Укргазвидобування» перейшли на випуск ПБА по новому ДСТУ EN 589:2017.

  Виняток поки становить лише Шебелинський ГПЗ, що виробляє бутан технічний (БТ). Про це йдеться в бюлетені тижневих торгів, запланованих на 7 березня на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на enkorr.

  У компанії відзначили, що в даний час Шебелинський завод закінчує оснащення лабораторії і тестування обладнання і незабаром також перейде на випуск ЗВГ за новим ДСТУ.

  Нагадаємо, що установки Базилівщина та Яблунівка перейшли на випуск ПБА по стандарту EN 589:2017 року з 1 лютого. З 1 березня до них приєдналися Тимофіївка і Юліевка. До цього вони виробляли СПБТ ДСТУ 4047-2001.

  На торги 7 березня виставляється 1 650 тонн ресурсу (1 550 тонн ПБА і 100 тонн БТ). Це пов’язано з тим, що на попередніх торгах держкомпанія виставляла відразу 6 тис. тонн з відвантаженням протягом двох тижнів. На тому аукціоні було продано 5 тис. тонн ресурсу.

  Нагадаємо, «Укргазвидобування» – найбільший виробник ЗВГ в Україні. У 2017 році компанія виробила 165,6 тис. тонн ЗВГ, що становить 42% від загального обсягу внутрішнього виробництва.

  ДСТУ ЕN 589:2017 вступив в силу з 1 лютого. Він висуває вимоги до скрапленого газу нарівні з традиційним автомобільним паливом, тобто визначає допустиму октанове число, вміст сірки та інше, був підтриманий низкою учасників ринку і профільної Нафтогазовій асоціацією України.

  Новий стандарт висуває додаткові вимоги до пунктів зберігання газу, приладів обліку і контролю, а також наявними акредитованим лабораторіям. Це, на думку учасників ринку, він посприяє боротьбі з контрафактом.