Видобуток газу в Україні майже повністью досягнув рівня потреб внутрішнього ринку

6048
газ
Фото: Укргазвидобування

Щоб повністю задовільняти власні потреби, українським компаніям потрібно на третину збільшити видобуток газу.

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Згідно з даними які оприлюднив Укртрансгаз, в Україні за вересень-жовтень було видобуто 17,3 млрд м³ газу. При цьому станом на 31 жовтня 2017 року українські споживачі використали 21,1 млрд м³ газу для власних потреб.

За 10 місяців 2017 року видобуток газу збільшився в Україні збільшився на 500 млн м³ (+3%) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Такі показники стали можливими за рахунок збільшення видобутку найбільшої газовидобувної компанії України – Укргазвидобування, у якої обсяг видобутку природного газу за 10 місяців становить 12,66 млрд м³, що на 513 млн м³ (або 4,2%) перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

 • З початку року в підземні газосховища закачано 9,1 млрд м³ природного газу, що дало можливість Україні накопичити в ПСГ майже 17 млрд м³ блакитного палива. В жовтні закачування в газосховища завершилось, розпочався відбір – 138,8 млн м³, що вдвічі менше ніж в жовтні 2016 року.

  Також, згідно з оприлюдненими даними, імпорт газу до України з країн ЄС з початку року складає 11,8 млрд м³.

  Нагадуємо, раніше повідомлялось, що на Львівщині відкрилось нове газове родовище. Тож якщо газовидобувні компанії України будуть продовжувати збільшувати видобуток газу, то в майбутньому Україна зможе повністю задовільняти внутрішній ринок.

  Фото: Укртрансгаз

  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. Правильною дорогою ідете товариші). Але на цьому не варто зупинятися. В перспективі ми повинні приймати зріджений газ морем щоб мати на всякий випадок підстраховку. Це добре хоча б для конкурентних умов на ринку. Диверсифікація постачання ресурсів це одне з пріоритетних завдань для нацбезпеки.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.