Відео: в Україні створено унікальний тренажерний комплекс підготовки персоналу для атомної енергетики

2377

1 вересня 2017 року НАЕК «Енергоатом» на базі навчально-тренувального центру ВП «Запорізька АЕС» урочисто відкрила тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу для атомної енергетики

Сьогодні розпочинається дослідна експлуатація, протягом якої будуть виконані налагоджувальні роботи, після завершення яких тренажерний комплекс зможе приймати на навчання не лише персонал українських атомних електростанцій, а й іноземних фахівців.

Проект профінансовано спільно Європейською Комісією та урядом України. Допомога Єврокомісії, в рамках якої поставлені 4 тренажера, промислові та офісні меблі, комп’ютерна та проекційна техніка та інше обладнання для 22 навчальних лабораторій склала 12,87 млн євро. Україна оцінює повну вартість своєї частини проекту в 0,5 млрд грн.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу ДП НАЕК “Енергоатом”.

Сьогодні ми беремо участь в великій події – відкритті нашого центру. Безпека станції –  це в першу чергу безпечний персонал. Безпечний персонал можливо отримати шляхом навчання і вдосконалення його навичок. За допомогою нашого комплексу підготовки ремонтного персоналу перед нами відкриваються нові обрії, за допомогою яких ми будемо поліпшувати постійно роботу з нашим персоналом та відповідно підвищувати і рівень безпеки нашої станції. Я хочу подякувати всім, хто був причетний до створення комплексу, хто доклав великі зусилля для того, щоб ми з вами сьогодні тут зібралися, – відзначив у своєму виступі генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» Олександр Остаповець.

 • Тренажерний комплекс здійснюватиме навчання з питань технічного обслуговування й ремонту з урахуванням передової світової практики для ремонтного персоналу ядерних енергоблоків типу ВВЕР-1000 компанії, які розташовані на чотирьох атомних електростанціях України.

  В рамках реалізації проекту зведений корпус «Г», що входить в комплекс будівель навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. На семи відмітках корпусу «Г» розміщені спеціалізовані навчальні лабораторії за різними напрямками. У залізобетонному ядрі споруди, що імітує гермозону енергоблока типу ВВЕР-1000, змонтовано основне обладнання четвертої петлі реакторної установки. Обладнання та системи, що забезпечують розбирання/збирання реактора, перевантаження ядерного палива, стенд для випробування приводів системи управління захисту (СУЗ) реактора є діючими.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.