Відео: У Кам’янець-Подільському завершується будівництво потужної теплоелектростанції

10161
 • У Кам’янець-Подільському, що на Хмельниччині, завершують встановлювати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами.

  У якості біомаси буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному, солому, кукурудзу та щепу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

  Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту –  9,6 млн доларів. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01 % річних.

  Над будівництвом такого потужного об’єкту працюють фахівці з 9 країн Європи.

  ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла.

  За оцінками експертів, окупність проекту – 5 років.

  За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3на суму близько 115 млн гривень у рік.

  Крім цього, Кам’янець-Подільський стане взірцем для інших українських міст у питаннях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів. Досвід встановлення такої станції на біомасі потрібно широко поширювати.

  Цей проект, реалізацію якого підтримав Світовий банк, також доводить, що Уряд, Парламент спільно з Держенергоефективності запровадили дійсно ефективне та привабливе законодавство для інвесторів, зокрема:

  • стимулюючий тариф на тепло «не з газу»;
  • «зелений» тариф на електроенергію з біомаси прив’язаний до курсу євро та підвищено на 10% до 12,4 євроценти/кВт*год;
  • надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання.

  Із 15 червня ц.р. почнуть тестувати станцію і вже 3 липня планується офіційне відкриття  та введення в експлуатацію об’єкту.