Відбудеться реконструкція Слов’янської ТЕС

2204

На Слов’янській ТЕС «Донбасенерго» пройшло виїзне нарада Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, присвячене роботі галузі за підсумками 11 місяців 2016 року.

Один з ключових питань зустрічі стосувався забезпечення надійного енергопостачання. В рамках його обговорення були представлені рішення по реконструкції відкритих розподільчих пристроїв (ВРП) різного класу напруги, розроблені фахівцями інституту «Теплоелектропроект» для Слов’янської ТЕС. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ДонбасЕнерго.

Представляючи проект «Видача потужності при реконструкції енергоблоку ст. №6 Слов’янської ТЕС з розділенням на енергоблоки ст. №6б и №6а потужністю 330 МВт кожний», заступник технічного директора «Донбасенерго» Валерій Кулеба озвучив три можливих варіанти модернізації ВРП 330, 220 і 110 кВ. Кожен з них, крім установки сучасного обладнання, передбачає можливість підключення майбутніх енергоблоків СловТЕС: енергоблоку 6б – у поле №5 ВРП-330 кВ, блоку 6а – у запроектовану комірку ВРП-110 кВ.

 • Можливість реалізації запропонованих рішень підтверджено висновками спеціалістів державного НДІ «Укренергомережпроект»: додаткові перевірочні розрахунки з урахуванням зміни конфігурації електричної мережі (через відключення частини повітряних ліній Донбаської енергосистеми) засвідчили, що видача потужності Слов’янської ТЕС при введенні в експлуатацію енергоблоків 6б і 6а, а також режимні параметри за критерієм «напруга» в регіоні розміщення станції
  будуть забезпечені без обмеження як в зимовий, так и в літній періоди.

  З розроблених рішень щодо реконструкції ВРП оптимальним як з технічної, так і економічної точок зору є варіант, що передбачає поелементну заміну обладнання ВРП-330 і 110 кВ, демонтаж обладнання 220 кВ з переводом споживачів 220 кВ на напругу 110 кВ, будівництво десяти нових комірок 110 кВ. Це рішення, крім зниження втрат електроенергії, підвищить надійність схеми ВРП-110 кВ у зв’язку із секціонуванням, забезпечить можливість розширення 110 кВ за рахунок встановлення додаткових комірок для споживачів, дозволить відмовитись від безперспективного обладнання класу напруги 220 кВ. Отже, модернізовані ВРП 330 і 110 кВ повною мірою забезпечать видачу потужності новими блоками Слов’янської ТЕС, а також приєднання нових ліній, що можуть бути побудовані для покриття дефіциту електроенергії в Донбасі.

  Аргументи спеціалістів «Донбасенерго» й надані розрахунки виявилися переконливими – протоколом грудневої наради зафіксовано доручення з розробки до кінця першого півріччя техніко-економічного обґрунтування реконструкції ВРП 330,220 і 110 кВ з виключенням ВРП-220 кВ з головної схеми електричних з’єднань Слов’янської ТЕС. У складі ТЕО, що буде розроблено у відповідності до погодженого з ДП «НЕК «Укренерго» і ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» завдання, буде передбачено заходи щодо забезпечення роботи прилеглої мережі 110 кВ і споживачів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.