Вартість повного циклу видобутку газу компанією “Укргазвидобування” коливається від 180 до 230 доларів за тисячу кубометрів

3343
 • Вартість повного циклу видобутку газу компанією “Укргазвидобування” – від початку буріння і видобутку до закриття свердловини може варіюватися від 180 до 250 доларів за тисячу кубометрів.

  Про це повідомив глава “Укргазвидобування” Олег Прохоренко, передає Finance.ua.

  Прохоренко відзначив, що говорити про собівартість (видобутку газу – ред.) на той чи інший момент неможливо, тому що видобуток газу – це бізнес з довгою інвестицією.

  Якщо ми говоримо про вартість повного циклу – від початку буріння і видобутку до закриття свердловини, то в залежності від складності видобутку вартість може варіюватися від 180 доларів за тисячу кубометрів до 250 доларів за тисячу кубометрів, – сказав глава компанії.

  Тицьнути пальцем і сказати, що собівартість видобутку – 100 доларів, можна, але це неправильно. Вас дурять. Це маніпулятивна цифра, – додав він.

  Про рентабельність “Укргазвидобування” при видобутку газу Прохоренко каже:

  Чистий прибуток компанії за 2017 рік – 30,5 млрд гривень. Цю цифру потрібно розділити на дохід від реалізації продукції, який становить 95-98 млрд гривень . Ви отримуєте маржинальність 40%, – зазначив він.