Вперше в Україні приватна компанія буде добувати уран

ТОВ «Атомні енергетичні системи України» отримала ліцензії на розробку 4 родовищ уранових руд в Миколаївській і Дніпропетровській областях терміном на 5 років

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

Державна служба геології та надр 28 лютого видала ТОВ «Атомні енергетичні системи України» спеціальні дозволи на розробку 4 родовищ уранових руд в Миколаївській і Дніпропетровській областях.

Ліцензії видані строком на 5 років на підставі рішень судів (за позовом цієї компанії до Держгеології), листи Служби безпеки України, рішення Комісії з питань надрокористування.

Читайте також:  "Енергоатом" у 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки 5,17 млрд грн

Йдеться про Новогуровському ділянці і Сурської площі в Дніпропетровській області, а також Михайлівській площі і Сафонівському ділянці в Миколаївській області.

З метою отримання цих спецдозволів без проведення аукціону ТОВ «Атомні енергетичні системи України» подало документи в Госгелогіі в лютому 2016 року, але тоді компанії було відмовлено у видачі ліцензій.

Нагадаю, що мова йде про стратегічні запаси урану, і віддавати їх в приватні руки без належних документів – це беззаконня, – заявляв Бояркіна.

You may also like...

%d блогерам подобається це: