В Україні створили фонд для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики за підтримки Фінляндії і фінансової корпорації NEFCO

2792
Фото з вільних джерел

Обсяг фонду для фінансовії підтримки становитиме 6 млн євро.

29 листопада Міністерство закордонних справ Фінляндії  і Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Цільовий фонд Фінляндія-Україна має сприяти співробітництву та виявляти проекти в галузі енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних джерел енергії у виробництві електроенергії та тепла, а також в мережах централізованого теплопостачання. Фінансування технічної допомоги, а також грантова підтримка демонстраційних проектів для малих і середніх підприємств України як для приватних, так і для державних проектів також можуть бути надані з цільового фонду.

Фінляндія є одним з провідних експертів у світі, коли мова йде про енергоефективність та відновлювальні джерела енергії. Завдяки цій співпраці рішення фінських компаній допоможуть Україні в її енергетичному переході, – каже міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Кай Мікканен.

Основним координатором в Україні є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, яке буде пропонувати можливі проекти для реалізації. Міністерство закордонних справ підписало на початку року Меморандум про взаєморозуміння з Держенергоефективністю з метою зміцнення співробітництва між Фінляндією та Україною.

Фото: Держенергоефективність
 • Україна є однією з найбільш енергоємних країн на душу населення в світі і вимагає значних інвестицій для модернізації своєї інфраструктури і підвищення енергоефективності, а також використання поновлюваних джерел енергії, спрямованих на економію звичайних паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення умов навколишнього середовища, Очікується, що частка поновлюваних джерел енергії кінцевого споживання енергії в Україні зросте з 7% в 2016 році до 11% до 2020 року. Основними областями поновлюваних джерел енергії в Україні є вітрова, сонячна, гідроенергетична, біомаса, геотермальна і екологічна з використанням теплових насосів.

  Новий цільового фонду є продовженням плідної співпраці, яка НЕФКО і Міністерство закордонних справ Фінляндії почали в 2014 році з фінського цільового фонду для Ініціативи з енергоефективності та гуманітарної підтримки Північної Європи для України. Ініціатива, яка була підписана всіма міністрами закордонних справ Північних країн у зв’язку з сесією Ради Північних країн в жовтні 2014 року.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.