В Україні планується запуск ринку біоетанолу та біодизелю

2866
Фото з вільного доступу

Держенергоефективності розробило законопроект про запуск ринку біоетанолу та біодизеля. Документ буде представлений на реєстрацію і розгляд в парламент

Ідея законопроекту полягає в створенні законодавчої основи, яка буде стимулювати виробництво і використання біоетанолу та біодизелю з української сировини. Для України, яка в значній мірі залежна від імпорту нафтопродуктів, це — актуальне питання. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на НаЧасі.

Міненерговугілля, Мінагрополітики, асоціація «Укрбіотопливо», ДП «Укрспирт» та інші організації розповіли про існуючі проблеми в цій сфері. Вони акцентували увагу на нагальну потребу створення ринку і висловили свої пропозиції до законопроекту.

Раніше керівник Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков заявляв, що сьогодні в рамках реформування спиртової галузі країни на перший план виступає задача пошуку нових альтернативних можливостей застосування етилового спирту. Це можливо тільки шляхом перепрофілювання частини надлишкових потужностей на технічні потреби і виробництво біоетанолу. Найближчим часом доопрацьований законопроект Держенергоефективності про запуск ринку біоетанолу та біодизелю буде представлений на реєстрацію і розгляд в парламент.

 • Законопроект пропонує створити гарантований ринок біоетанолу і біодизеля, для чого необхідно визначити обов’язкову частку біокомпонентів в загальному обсязі реалізованих в Україні моторних палив, зокрема:

  • біоетанолу — не менше 3,4% (енергетичних) з 1 липня 2018 року і 4,8% (енергетичних) з 1 липня 2019 року
  • біодизелю — не менше 2,7% (енергетичних) з 1 липня 2018 року

  Крім цього, як стало відомо, передбачений облік і контроль вмісту біокомпонентів у моторному паливі, а також відповідальність за недотримання вимог.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.