Умілець облаштував ліхтар, який працює від труби опалення

2512

Харків’янин Ігор Білецький облаштував ліхтар, який працює від гарячої труби опалення.

Для проведення незвичайного технічного експерименту умілець обрав коридор у власній квартирі, передає Експрес online.

“Ідея облаштувати джерело світла, на яке б не треба було витрачати електроенергію, зявилась завдяки довгому та вузькому коридору, по якому вночі ходити небезпечно – є ризик врізатися у стіну або шафу, – пояснює господар. – Аби ввімкнути світло у коридорі, треба було помацки дійти до його середини».

Ігор Білецький вирішив використати елементи Пельтьє – перетворювачі теплової енергії в електричну. «Фізичне явище, яке дозволяє отримувати електроенергію завдяки різниці температур на контактах, відкрив у 1834 році французький вчений Жан Пельтьє, – пояснює умілець. – А в квартирі таку різницю можна знайти на трубі опалення!”

 • Для зручності Ігор Білецький виготовив макет незвичайного джерела світла. «Пристрій складається з п’яти частин: теплопровода, елемента Пельтьє, охолоджувача, DC-перетворювача і світлодіодного ліхтаря, – пояснює умілець. – А труба опалення, температура якої сягає 60-65 градусів, відіграє роль джерела енергії”.

  До труби Ігор Білецкий приладнав П-подібний алюмінієвий профіль, аби контакт був щільнішим, набив зазори алюмінієвою фольгою, потім прикріпив два елементи Пельтьє – вони щільно затиснуті між теплопроводом і радіатором. “Звичайний радіатор від комп’ютера відіграє роль охолоджувача – для досягнення потрібної різниці температури, – пояснює майстер.

  Конструкцію умілець міцно стягнув за допомогою болтів та хомутів – і приладнав на трубі.

  «Головна деталь – DC-перетворювач напруги, з яким елементи Пельтьє дадуть до 3-5 вольт(без перетворювача – не більш піввольта), – зауважує харківянин. – Цього досить для роботи світлодіодного ліхтаря”

  Відтак, у харків’янина тепло від труби переробляється у струм, який йде по проведеному дроті – і ліхтар яскраво світить. А найголовніше – господар не витрачає на додаткове джерело світла ні електроенергії, ні коштів. Доки надворі зима, труби опалення можуть давати не лише тепло, а й світло, наголошує Ігор Білецький.

  “Такі штуки дуже добре робити саме взимку, – каже умілець. – Такими ліхтарями можна освітити під’їзд, де теж є труби опалення, а також територію перед будинком”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. брєд. тепло з нікуди не береться. елементи петельє, алюмінієвий радіатор, електроніка і світлодіоди по ціні йому обійшлись в кілька сотень гривень. а не з неба впали.
   освітлення цілодобово – неефективне і не потрібне. марна трата енергії.
   краще виготовив би акумуляторну конструкцію, дешевшу в кілька різів, і користувався б нею круглий рік., ане лише коли батареї 45-60 градусів.
   ось наприклад https://www.youtube.com/watch?v=VuZyvTilY64

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.