“Укрнафта” відновила видобуток нафти на Івано-Франківському родовищі

3513
Нафта

СП “Укркарпатойл Лтд”, 100% якого належить ПАТ “Укрнафта”, відновило видобуток на Битків-Бабченському родовищі після отримання дозвільних документів від Управління гірничого нагляду та промислової безпеки України. Про це повідомляє прес-служба “Укрнафти”, передає БізнесЦензор.

Найближчим часом фахівц і”Укркарпатойл” і “Укрнафти” оцінять технологічні характеристики свердловин після тривалого простою і зможуть спрогнозувати обсяги видобутку, – сказано в повідомленні.

За попередньою оцінкою, відновлення видобутку на родовищі дозволить добути до кінця 2017 39 тис. тонн нафти і 22 млн куб. м природного газу, а оцінний обсяг рентних платежів державі складе близько 160 млн грн.

Нагадаємо, видобуток на Битків-Бабченському родовищі було припинено в липні 2015 року, а в травні 2016 року було призупинено видобуток на Леляківському родовищі, яке веде інше спільне підприємство “Укрнафти” СП “Каштан Петролеум Лтд.” Через відмову Державної служби геології та надр у продовженні терміну дії ліцензій.

 • За оцінкою “Укрнафти”, в результаті зупинки робіт на двох родовищах в 2016 році недоотриманий обсяг вуглеводнів перевищив 75 тис. тонн нафти і 31 млн кубометрів газу, при цьому держава недоотримала майже 320 млн грн. рентних платежів.

  Як повідомлялося, СП “Укркарпатойл Лтд” експлуатує Битків-Бабчинське родовище (Івано-Фрнковская область) з середини 90-х років, коли компанію заснували “Укрнафта” і американська Carpatsky Petroleum Corporation.
  У 2012 році “Укрнафта” після судового процесу стала одноосібним власником цього СП.

  Однак в середині минулого року у “Укркарпатойл Лтд” закінчився 20-річний термін дії спецдозволу на експлуатацію нафтогазоносної площі. При цьому Держслужба геології і надр відмовилася його продовжувати.

  У зв’язку з цим “Укркарпатойл Лтд” подала в суд з вимогою зобов’язати Держгеонадр продлітьдействіе ліцензії ще на 20 років.

  За даними судового реєстру, 21 вересня 2016 року Вищий адміністративний суд відхилив касацію Держгеонадр і залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 7 червня, згідно з яким Держгеонадр продовжити дію спецдозволу “Укркарпатойл Лтд” на розробку Биіктів-Бабчинського родовища на 20 років – до 2035 року.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.