Укренерго затвердили стратегію розвитку Компанії на майбутні 10 років

1711

В Укренерго затвердили стратегію розвитку Компанії на майбутні 10 років. Документ чітко окреслює орієнтири, завдання та цілі щодо усіх аспектів діяльності підприємства задля його перетворення через 10 років в інтегрований в ENTSO-E оператор системи передачі, який входить до ТОП-5 європейських TSO за витратами на одиницю встановленої потужності обладнання та рівнем технологічного розвитку.

В результаті системних перетворень Укренерго являтиме собою гнучкий «мозковий центр», що управлятиме мережею передачі в автоматизованому режимі та слугуватиме майданчиком для впровадження новітніх технологій в енергетиці.

Завантажити презентацію «Стратегія розвитку ДП «НЕК «Укренерго» 2017-2026» можна тут, а інфографіка дозволить краще зрозуміти ключові напрями Стратегії.

 • Стратегія сформована з урахуванням кращого міжнародного досвіду, містить грунтовний прогноз змін навколишнього середовища, SWOT-аналіз та має проміжні точки реалізації цілей та завдань на найближчу (1-2 роки), середньо- (5 років) та довгострокову перспективи.

  «Розробляючи стратегію розвитку Укренерго, ми врахували досвід діяльності та реформування цілої низки європейських системних операторів з Австрії, Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, Грузії, Угорщини, – прокоментував подію Директор з інвестицій та стратегії ДП «НЕК Укренерго» Володимир Кудрицький, – Тенденції скрізь приблизно однакові – впровадження «розумних мереж», зменшення впливу людського фактору на більшість процесів, новий підхід до диспетчеризації та балансування в енергосистемі з урахуванням зростаючої частки генерації з ВДЕ. У наступні 10 років маємо втілити чимало перетворень, і стратегія – наша дорожня карта на цьому шляху».

  Складові елементи Стратегії можна умовно розділити на три ключові групи:

  • інституціональна перебудова Компанії – все, що стосується змін «правил гри»: інтеграція ОЕС України до ENTSO-E, функціонування в умовах нового ринку електроенергії, реформа корпоративного управління;
  • технологічне переоснащення інфраструктури: IT, впровадження нових технологій диспетчеризації, Smart Grid та модернізація ліній та підстанцій;
  • підвищення операційної ефективності Компанії шляхом запровадження системи процесного управління: впровадження ERP-системи, швидке та ефективне прийняття рішень, зниження операційних витрат, що впливають на формування тарифу.

  «Прийшовши в Укренерго, я поставив перед собою амбітну мету: перетворити громіздке та неефективне пострадянське підприємство у сучасну, мобільну та зрозумілу для всіх європейську компанію. Основою будь-якої діяльності є стратегія – чітке бачення та розуміння цілей та завдань, що стоять перед тобою у певний період часу. Нова стратегія Укренерго – плід нашої спільної кропіткої праці, палких дискусій з представниками не лише апарату управління, але й відокремлених підрозділів. Адже переконаний, що кожен працівник Компанії має розуміти, куди і як ми рухаємось, відчувати себе частиною процесу змін. Пишаюсь, що Стратегію розвитку Укренерго ми створили власними силами, не залучаючи високооплачуваних сторонніх експертів», – наголосив, коментуючи документ керівник Укренерго Всеволод Ковальчук.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.