Український пивзавод за рік зекономив 2,2 млн грн завдяки виробництву біогазу зі стічних вод

2034

У 2016 році завдяки реконструкції очисних споруд пивзавод Carlsberg у Запоріжжі збільшив вироблення біогазу у порівнянні з попереднім роком на 6,4% (в 2015 році) – до 13%.

Як зазначає заступник директора Carlsberg Ukraine Дмитро Марковський, біопаливом власного виробництва підприємству вдалося замістити 300 тис. м3 природного газу і як результат зекономити близько 2,2 млн гривень, за матеріалами EcoTown.

Очисні споруди промислових стоків були модернізовані у 2010 році – в результаті анаеробного бродіння рідких відходів утворюється метан, а комбінований пальник, який працює на біогазі і на природному газі, дозволяє суттєво економити кошти.

 • У 2016 році пивзавод Carlsberg у Запоріжжі також скоротив використання природного газу завдяки обміну тепла на 214 тис. м3, що еквівалентно 1,5 млн грн. За словами Дмитра Марковського, компанія впровадила у виробництво два парових котла з економайзером і три теплообмінника.

  «Перший теплообмінник з полімерним покриттям (захищає залізо від корозії від кислотних сполук, які виходять з парами) був встановлений, щоб знижувати температуру газів з 130 до 75 градусів, – розповідає фахівець. – Установка теплообмінника (на 325 кВт-год) дозволила у 2016 році скоротити використання природного газу на 178 тис. м3 і підвищити ККД котла до 97% (+3%) – при цьому завод використовує 3,3 млн м3 у рік».

  Кожухотрубний теплообмінник (125 кВт-год) був встановлений для вирішення проблеми викидів з дирекційної установки, пояснює Дмитро Марковський.

  «Установка теплообмінника дозволила скоротити використання природного газу ще на 20 тис. м3, – пояснює він. – Вартість проекту склала 100 тис. грн і він окупився менше ніж за рік (1 тис. м3 газу коштує більше 7 тис. грн)».

  Масляно-водяний теплообмінник, який встановили для утилізації тепла від масла, взимку підігріває воду для системи опалення, а влітку – для побутових чи виробничих потреб, продовжує Дмитро Марковський. «Цей теплообмінник дозволив заощадити ще 16 тис. м3 природного газу, а також підвищив ефективність роботи обладнання, зменшуючи перегріви, згоряння масла і години аварійних робіт», – наголошує він.

  За словами Дмитра Марковського, всі роботи з підвищення енергоефективності виробництва почалися з впровадження ефективної системи енергоменеджменту.

  «Система моніторингу, яка контролює витрати електроенергії, пари, води, СО2, надає інформацію про споживання щогодини, щодня, щотижня, щомісяця, і таким чином будь-які відхилення від норм споживання відразу ж фіксуються, – Вона дозволяє моментально відреагувати та виправити поломку або відхилення у роботі обладнання”.

  Також на підприємстві в режимі онлайн відстежується взаємозв’язок фактичного споживання ресурсів з фактичним обсягом виробництва, наголошує фахівець. «Такі дані фіксуються на кожному етапі виробництва – створюється математична модель – графік, далі із загального масиву даних за результатами спостережень, вибираються у виробництві критичні точки (з найбільшими втратами) і вносяться у список точок постійного моніторингу, показники з яких знімаються з частотою 1 раз у 2 хвилини».

  Ділянкам найбільших втрат ресурсів, які виявляє система коректного обліку, приділяється основна увага при пошуку рішень щодо поліпшення споживання енергоносіїв.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.