Україна у січні 2018 року збільшила імпорт сирої нафти і газового конденсату на 58%

1960

Україна у січні 2018 року імпортувала сирої нафти і газового конденсату в грошовому вираженні на $38,5 мільйона, що на 57,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на uaprom.info.

Основні поставки нафти (93,9%) були здійснені з Азербайджану – на суму $36,2 мільйона та Ірану (4,8%) – $1,8 мільйона, з інших країн було поставлено сировини на $498 тисяч.

З недавнього часу основним постачальником нафти в Україну став Азербайджан. Це поставки сировини для потреб Кременчуцького НПЗ компанії «Укртатнафта». Цей же гравець за довгостроковим контрактом закуповує газовий конденсат у Ірану. Також в січні на українському ринку з’явився ще більш «екзотичний» постачальник – Алжир. Один з приватних трейдерів імпортував газовий конденсат з цієї країни, – заявив аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко.

 • Також він додав, що сприятливим фактором для імпорту нафтової сировини в Україну в січні стали низькі ціни на нафту на світовому ринку.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.