Україна та Казахстан розглянули перспективи співпраці у сфері «чистої» енергетики

1794

Подальші взаємовигідні стосунки України та Казахстану у сфері відновлюваних джерел енергії обговорювали високопосадовці та підприємці обох країн 15 червня під час Міжнародного бізнес-форуму «Україна – Казахстан: нові горизонти економічного співробітництва».

«Впродовж останніх кількох років перед Україною поставали енергетичні виклики, які ми успішно долали. Сьогодні ми продовжуємо активно працювати над тим, щоб стимулювати розвиток відновлюваної енергетики. Участь у виставці EXPO 2017 Astana, представлення українських технологій, обмін досвідом з іншими країнами – це можливість налагодити взаємовигідну співпрацю, у тому числі з Казахстаном», – наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, презентуючи стан розвитку «чистої» енергетики в Україні.

«Ми зацікавлені у залученні досвіду, передових технологій та інвестицій Казахстану. Зі свого боку, Україна підготувала і продовжує удосконалювати законодавче поле, створюючи сприятливі умови для інвестування у «зелені» проекти», – зауважив С. Савчук та розповів про оновлену систему «зелених» тарифів, які «прив’язано» до курсу євро.

У рамках форуму відбулися дві тематичні панелі, під час яких учасники мали унікальну можливість налагодити тісний діалог та визначити можливі напрями співпраці у сфері «чистої» енергетики.

Зокрема, учасники відзначили перспективи співробітництва України та Казахстану у вітровій енергетиці. При цьому, приклади такого партнерства вже існують. Зокрема, у м. Єрейментау вже два роки працює вітропарк із 22 вітряків українського виробництва загальною потужністю 45 МВт.

 • Також вигідними можуть бути проекти з біоенергетики, адже в Україні потужний агропромисловий комплекс. Використовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів с/г культур, а це близько 34,05 млн т, потенційно можна замістити понад 9 млрд м3 газу. Важливо, що для виробників тепла з альтернативних видів палива Україна запровадила стимулюючий тариф.

  Учасники форуму обговорили різні напрями співпраці у форматі B2B. В Астану з України приїхали представники провідних компаній, що працюють у сфері енергетики та енергоефективності, а також в інвестиційній, банківській, фінансовій і консалтинговій сферах. Захід відбувся в рамках Національного дня України на Міжнародній спеціалізованій виставці ЕКСПО-2017. Офіційну делегацію України очолив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.