Україна та Білорусь узгодили напрямки подальшої співпраці в сфері енергетики

1702

17-18 липня 2017 року у Києві відбулося XXV засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (Міжурядова комісія), під час якого були обговорені питання активізації співпраці між двома країнами у сфері енергетики.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики.

З метою поглиблення двостороннього співробітництва в енергетичній сфері між Україною та Республікою було проведено низку зустрічей за участю високопосадовців обох держав. Зокрема, в рамках засідання Міжурядової комісії відбулася зустріч заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталья Бойко з заступником Міністра енергетики Республіки Білорусь В.Закревським. Сторони обговорили поточний стан та перспективи розширення співпраці в енергетичному секторі. Серед пріоритетних напрямків двостороннього співробітництва в рамках цієї зустрічі було визначено сфери електроенергетики, ядерної енергетики та питання надання аварійної взаємодопомоги в умовах паралельної роботи між енергосистемами України та Республіки Білорусь.

 • Під час зустрічі на рівні експертів НЕК «Укренерго» та ПАТ «Бєленерго» українська та білоруська сторони погодили подальші кроки в контексті розбудови відносин в сфері енергетики. З метою практичної імплементації досягнутих домовленостей було підтверджено готовність фіналізувати низку документів в секторі електроенергетики, зокрема, щодо надання аварійної взаємодопомоги в умовах паралельної роботи енергосистем між Україною та Республікою Білорусь.

  Окрему увагу було приділено питанням розширення співпраці в сфері ядерної енергетики. Враховуючи значний досвід України, перспективними напрямками двостороннього співробітництва були визначені надання кадрової підтримки проектів в атомній галузі Республіки Білорусь, а також обмін досвідом з питань поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

  Враховуючи багаторічний досвід співпраці в сфері транспортування нафти та нафтопродуктів, в рамках Міжурядової комісії сторони погодилися продовжити пошук шляхів для послідовного поглиблення взаємовигідного партнерства нафтогазових секторів національних енергетичних комплексів, зокрема, завершити всебічні технічні оцінки існуючих можливостей постачання нафтової сировини з використанням наявної інфраструктури.

  Сторони підтвердили зацікавленість у подальшій розбудові прагматичних і взаємовигідних енергетичних відносин з метою підвищення енергетичної безпеки обох країн. За результатами роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгівельно-економічного співробітництва був підписаний Протокол засідання, який охоплює широкий комплекс питань двосторонньої співпраці в енергетичній галузі.

  Важливим інструментом співпраці між Україною і Білорусією залишається Робоча група з питань співробітництва в сфері енергетики. Відновлення роботи українсько-білоруської Робочої групи надасть можливість детального і оперативного опрацювання питань, які представляють взаємний інтерес. Сторони домовилися провести наступне засідання Робочої групи у другій половині 2017 року.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.