Україна і ЄС почали проект з вивчення підземних сховищ газу

1801

Проект фінансується Євросоюзом і націлений на розробку економічного підходу до використання українських ПСГ

Україна і ЄС почали проект комплексного вивчення українських підземних сховищ газу (ПСГ). Установче засідання відбулося 12 липня 2017 року.

Як повідомляє прес-служба НАК Нафтогаз України , реалізовувати проект буде консорціум, до якого входять один зі світових лідерів з управлінського консалтингу, французький оператор ПСГ Storengy і міжнародна юридична фірма CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Передає Ліга Бізнес.

Відзначається, що проект фінансується ЄС та націлений на розробку економічного підходу до використання українських ПСГ в контексті європейського та українського енергетичного ринку. Нафтогаз братиме участь в роботі керівного комітету проекту поряд з іншими зацікавленими сторонами, включаючи представників уряду України.

“Цей проект дозволить нам залучити кращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні”, – сказав глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

 • Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги зі зберігання газу на наступні 20 років і вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

  Команда проекту проаналізує, які з наявних газосховищ необхідні для ефективної роботи ГТС.

  Storengy – дочірня компанія ENGIE, вже 60 років проектує, будує і експлуатує газосховища. Оператор має 21 ПСГ у Франції, Німеччині та Великобританії загальною потужністю 12,2 млрд куб. м. Як активний учасник енергетичного переходу Storengy пропонує свій технічний досвід багатьох партнерам у всьому світі.

  CMS Cameron Nabarro Olswang – міжнародна юридична фірма з головним офісом в Лондоні, Об’єднане Королівство, надає послуги різних галузей, особливо енергетичного сектору. Компанія входить до складу організації юридичних фірм CMS і має 71 офіс в 40 країнах світу. 


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here