У Тростянці виділили 20 гектарів для будівництва сонячної електростанції на 5,6 МВт

3255

У Тростянці під проект віддають дві земельні ділянки

Звідси ми і почнемо будівництво сонячної електростанції. Тут прекрасна погода, особливо влітку. Відразу видно що вітряна та сонячна енергії будуть працювати добре. – каже Олаф Кнаппе, представник компанії-інвестора (Німеччина)

За планом, зведуть електростанцію на понад 20-тьох гектарах. У будівництво вкладають перші 10 млн. євро. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на на tv.sumy.ua

Після будівництва ця станція зможе забезпечити місто Тростянець і дати йому енергетичну незалежність: 5,6 мегаватт – на все місто вистачить. – Володимр Злепко, начальник відділу економічного розвитку Тростянецької міської ради

Земельні ділянки будуть в оренді – це близько 180 тис. грн. плюсом для потреб міста. Почали ж у Тростянці з сонячних вуличних ліхтарів.

Ми їх поставили в різні міста нашого міста, дивимось, як вони реагують на нашу погоду, дощі, інші речі й паралельно ведемо обрахунки, по яким вулицям ми можемо таке застосувати. – каже міський голова Юрій Бова.

У Сумах поки таких масштабних проектів не планується. Проте місцеві жителі вже використовують подібні технології.

 • Пані Ніна сонячну енергію у власній хаті має з 2014 року.

  Спочатку я була проти. А зараз дуже задоволена. За електроенергію не платимо. Нам вистачає і для себе, і віддаємо у мережу по “зеленому тарифу”, заробляємо гроші. – каже сумчанка Ніна Поповська

  Станція – подарунок сина, Віталія. Чоловік вклав у неї 12 тис. долларів.

  Станція виробляє в різні періоди року по-різному: влітку – 1600-1800 кВТ на місяць. Взимку – 300 – 400 кВт. Будинок споживає максимум 200 кВт. Решту продаємо. Побудував я її у 2014 році. Окупність – 6-7 років. – Віталій Поповський.

  Загалом на Сумщині сонячні батареї використовують 28 домогосподарств, із них 12 у Сумському районі.

  За інформацією ПАТ «Сумиобленерго», будівництво сонячних електростанцій планують ще у двох районах області. Зокрема, у Липоводолинському та Серединобудському. Нагадаємо, «зелений тариф» – це плата енергоринку тим споживачам, хто використовує альтернативні джерела енергії на малих електростанціях, тобто механізм заохочення.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.