У Тростянці виділили 20 гектарів для будівництва сонячної електростанції на 5,6 МВт

3143

У Тростянці під проект віддають дві земельні ділянки

Звідси ми і почнемо будівництво сонячної електростанції. Тут прекрасна погода, особливо влітку. Відразу видно що вітряна та сонячна енергії будуть працювати добре. – каже Олаф Кнаппе, представник компанії-інвестора (Німеччина)

За планом, зведуть електростанцію на понад 20-тьох гектарах. У будівництво вкладають перші 10 млн. євро. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на на tv.sumy.ua

Після будівництва ця станція зможе забезпечити місто Тростянець і дати йому енергетичну незалежність: 5,6 мегаватт – на все місто вистачить. – Володимр Злепко, начальник відділу економічного розвитку Тростянецької міської ради

Земельні ділянки будуть в оренді – це близько 180 тис. грн. плюсом для потреб міста. Почали ж у Тростянці з сонячних вуличних ліхтарів.

Ми їх поставили в різні міста нашого міста, дивимось, як вони реагують на нашу погоду, дощі, інші речі й паралельно ведемо обрахунки, по яким вулицям ми можемо таке застосувати. – каже міський голова Юрій Бова.

У Сумах поки таких масштабних проектів не планується. Проте місцеві жителі вже використовують подібні технології.

- РЕКЛАМА -
 • Пані Ніна сонячну енергію у власній хаті має з 2014 року.

  Спочатку я була проти. А зараз дуже задоволена. За електроенергію не платимо. Нам вистачає і для себе, і віддаємо у мережу по “зеленому тарифу”, заробляємо гроші. – каже сумчанка Ніна Поповська

  Станція – подарунок сина, Віталія. Чоловік вклав у неї 12 тис. долларів.

  Станція виробляє в різні періоди року по-різному: влітку – 1600-1800 кВТ на місяць. Взимку – 300 – 400 кВт. Будинок споживає максимум 200 кВт. Решту продаємо. Побудував я її у 2014 році. Окупність – 6-7 років. – Віталій Поповський.

  Загалом на Сумщині сонячні батареї використовують 28 домогосподарств, із них 12 у Сумському районі.

  За інформацією ПАТ «Сумиобленерго», будівництво сонячних електростанцій планують ще у двох районах області. Зокрема, у Липоводолинському та Серединобудському. Нагадаємо, «зелений тариф» – це плата енергоринку тим споживачам, хто використовує альтернативні джерела енергії на малих електростанціях, тобто механізм заохочення.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here