У шахту третього агрегату Ташлицької ГАЕС встановлено робоче колесо (фото)

2029

У шахту третього агрегату Ташлицької ГАЕС 13 травня встановлено робоче колесо. Операцію заведення робочого колеса виконано за допомогою спеціального крана.  Діаметр вантажу – 6 метрів, вага – більше 110 тонн, матеріал – нержавіюча сталь. Щодо точності розміщення колеса, – вона визначається десятими частками міліметра, адже зазор між лабіринтним ущільненням корпусу та колесом не перевищує 1,5 мм.  

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Енергоатому.

Вітаючи будівельників та працівників каскаду ГЕС-ГАЕС, генеральний директор ВП ЮУАЕС  Володимир Лісніченко наголосив: «Сьогодні у нас справді визначний день. Здобуто чергову трудову перемогу. Переконаний, що подальші монтажні роботи на цьому будмайданчику пройдуть високими темпами і через короткий час ми вже зможемо стояти тут, поруч із зібраним третім агрегатом».

 • Встановлення робочого колеса – один з найважливіших етапів спорудження гідроагрегату. За словами будівельників, саме цей момент  вважаться символічним днем народження агрегату та дає старт його остаточному збиранню. Монтажні роботи проводяться під керівництвом шеф-інженерів Харківського турбінного заводу. У їх перебігу широко застосовується досвід, набутий у процесі будівництва першого та другого гідроагрегатів, які успішно експлуатуються на Ташлицькій ГАЕС з 2006-го та 2007-го років відповідно.

  За даними фахівців, на сьогодні готовність будівельної частини третьої машини ГАЕС складає 80%, водоводу – 90%. Попереду – не менш складний і відповідальний процес придбання необхідного оснащення. Виготовлення деякого обладнання потребує немало часу – півтора року та більше, а також серйозних фінансових витрат. Будівельники впевнені, що за сприятливих умов третій агрегат може стати до лав діючих вже через 2 роки.

  Додатково:

  Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених гідроакумулюючих потужностей та водних ресурсів річки Південний Буг. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

  На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

  Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.