У першому кварталі 2018 року сонячна електростанція Укртрансгазу згенерувала маже 28 МВт*год електроенергії

1486
Фото: Укртрансгаз
  • Цього обсягу вистачило би для забезпечення місячних потреб в електроенергії сучасної житлової 24-поверхової «свічки», або близько 50 середньостатистичних приватних будинків.

    З грудня 2018 року вироблену станцією енергію наша філія Укргазтехзв`язок продає за «зеленим тарифом» до єдиної енергетичної системи України – ДП «Енергоринок». Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укртрансгазу.

    Укртрансгаз також розглядає варіанти встановлення альтернативних джерел енергії для живлення віддалених невеликих об’єктів ГТС. Інженери та фінансисти прораховують в комплексі технічну, економічну та екологічну доцільність, адже мета компанії – бути надійною та ефективною.

    Нагадаємо, наша сонячна електростанція є пілотним проектом відновлювальної енергетики в Групі Нафтогаз України – Naftogaz. Об’єкт запущено в експлуатацію на початку 2017 року.

    СЕС складається з 1140 сонячних панелей загальною потужністю 300 кВт. Всього очікується, що станція буде генерувати 400 МВт*год електроенергії на рік. За попередніми розрахунками, найбільшу кількість енергії – 55 МВт*год – станція може виробити у липні, а найменшу – 6,2 МВт*год – у грудні.