У Кам’янець-Подільському будують станцію потужністю 15МВт, яка вироблятиме тепло та електрику на трісці і пелетах

2227

У Кам’янець-Подільському будують теплоелектростанцію, яка поєднуватиме виробництво теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами загальною потужністю 15 МВт.

Як зазначає головний інженер КП “Міськтепловоденергія” Василь Тарасюк, ТЕС, яка працюватиме на трісці і пелетах, дозволить обласному центру у опалювальному сезоні 2017-2018 рр. скоротити споживання газу щонайменше наполовину і зекономити близько 115 мільйонів гривень. Передає EcoTown, з посиланням на Depo.

«У минулому опалювальному сезоні ми зменшили використання блакитного палива на 25%, а з 24 березня – взагалі його не споживаємо, – розповідає фахівець. – Зараз гаряче водопостачання повністю забезпечують твердопаливні котельні».

- РЕКЛАМА -
 • За словами в.о. першого заступника голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний, теплоелектростанція на твердому паливі не лише дозволить комунальній енергетиці відмовитись від споживання природного газу, а й забезпечить обласний центр власною електроенергією. «Об’єкт стане яскравим прикладом енергетичної незалежності Кам’янець-Подільського,” – наголосив чиновник.

  За словами очільника Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича, котли теплоелектростанції зможуть працювати на деревній трісці і на біопелетах.

  “ТЕС безперебійно обслуговуватиме містян, – зауважив мер. – Ми залежатимемо лише від українського виробника”.

  Як повідомляв Есоtown, проект, який реалізується за кошти кредиту Світового банку і цілком заслуговує на звання ексклюзивного, передбачає встановлення турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200°С.

  Впродовж останніх 4 років у Кам’янець-Подільському переводять котельні на тверде паливо – пелети із соломи, дерева та деревної щепи, а запуск теплоелектростанції на трісці і пелетах дозволить місту стати енергонезалежним.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here