Турбоатом до 2025 року витратить $110 млн на технічне переоснащення заводу

3955

Харківський завод “Турбоатом”, який має великий досвід виготовлення та реконструкції потужних гідротурбін, десятиліттями плідно співпрацює з найбільшою гідрогенеруючої компанією України – “Укргідроенерго”.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EnergyLand.info.

Основним документом, що визначає технічну політику підприємства є “Програма технічного переозброєння” Турбоатом “до 2025 року”, яка спрямована на розвиток усіх видів виробництва: механоскладального, заготівельно-зварювального, металургійного. Загальна сума коштів, запланована на технічне переозброєння до 2025 року становить $ 110 млн. За останні десять років освоєно близько 70 млн доларів.

З 2008 по 2016 роки витрати на технічне переозброєння механоскладального виробництва склали близько 45 млн дол. За цей період проведено модернізацію та ремонт близько 110 одиниць діючого обладнання і впроваджено близько 60 одиниць нового.

 • Технічне переозброєння механоскладального виробництва включає в себе переоснащення лопаточного і роторного (паротурбінного і гідротурбінного) виробництва.

  У лопатковому виробництві проведена модернізація і ремонт 30 одиниць діючого обладнання ( “Forest”, “ІС-800”, “ГФ-2253”, “65А90”, “ГФ2171”, “Метабо” і ін.) І впроваджено 10 одиниць нового сучасного обладнання . На базі нового і модернізованого обладнання впроваджено сучасну високоефективну технологію кругової обробки і контролю лопаток парових турбін, що значно скоротило виробничі цикли і матеріальні витрати, а також дозволило вирішувати питання з імпортозаміщення. Наприклад, виготовлення титанових лопаток парових турбін за новою технологією вперше в історії заводу.

  Проведені капітальні ремонти та модернізація устаткування привели до підвищення точності і якості обробки деталей, зниження трудомісткості і скорочення циклів виробництва.

  На технічне переозброєння заготівельно-зварювального виробництва з 2008 до 2016 року загальні витрати склали близько 7,0 млн дол., В результаті чого було виконано ремонт і модернізацію 20 одиниць існуючого обладнання.

  Модернізація металургійного виробництва сталася на 90%.

  Технічне переозброєння металургійного виробництва виконувалося з 2008 по 2016 роки. Загальні витрати склали близько 10,0 млн дол., В результаті чого була виконана модернізація і ремонт 20 одиниць діючого обладнання, в тому числі 10-ти термічних печей (5-ти газових і 5-ти електричних), а також придбано і впроваджено 20 одиниць нового сучасного обладнання. В даному виді виробництва здійснено технічне переоснащення формувального, обрубного і сталеплавильного ділянок ливарного цеху, а також термічного ділянки.

  Завдяки проведеній роботі з технічного переозброєння металургійного, заготівельно-зварювального, механоскладального виробництв з 2008 по 2017 роки ми виграли серйозні контракти, що фінансуються ЄБРР, з жорсткими термінами і високими вимогами щодо якості. Серед них – Дністровська ГАЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Дніпро ГЕС-2, СЕРЕДНЬОДНІПРОВСЬКЕ ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Каховська ГЕС. За 4 роки ми повинні виготовити 24 робочих колеса, 169 лопатей і 588 лопаток, – повідомив Григорій Іщенко, головний інженер ПАТ “Турбоатом”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.