Центренерго виставлять на продаж з стартовою ціною 6 млрд гривень

1859

Кабінет міністрів України схвалив стартову ціну продажу 78,3% акцій енергогенеруючої компанії Центренерго.

Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 3 жовтня.

Згідно з урядовою постановою, якою володіє агентство Інтерфакс-Україна стартова ціна продажу держпакету складе майже 6 млрд грн, передає Новое время.

 • Раніше радник з приватизації Центренерго польський підрозділ EY – Ernst & Young z Corporate Finance sp.k пропонував встановити стартову ціну 78,3% акцій енергогенеруючої компанії на рівні $225,5 млн (або 5,98 млрд грн).

  Проект постанови серед умов продажу держпакету акцій даного підприємства пропонував затвердити зобов’язання враховувати рекомендації екологічного аудиту, проведеного 16 травня 2018 року на замовлення Фонду держмайна України, а також направляти дивіденди, нараховані на куплений в процесі приватизації пакет акцій, яким до його продажу володіла держава.

  Крім стандартних вимог до потенційного покупця у вигляді своєчасної оплати податків і зборів, недопущення виникнення простроченої заборгованості із заробітної плати, формування запасів палива для повноцінної роботи ТЕС, підтримки працездатності обладнання шляхом ремонтів, в умовах передбачені заходи для можливої ​​роботи товариства в Європейській мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).

  Приватизація Центренерго є однією з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 4,9 рази збільшила чистий прибуток – до 1,9 млрд грн. Активи на кінець 2017 року перевищили 10 млрд грн.

  Центренерго – найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною потужністю майже 7,7 ГВт (близько 14% від всеукраїнського показника).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.