Стартап від української команди який допоможе значно заощаджувати на електроенергії

9169
 • Команда українського стартапу Smart-MAC розробила розумний лічильник, який відстежує, скільки електрики ви витрачаєте і на що. Він допомагає бізнесу і звичайним людям заощаджувати на комунальних платіжках.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на MC Today.

  Smart MAC – це лічильник, який кріпиться на щитку і підключається до електромережі квартири або підприємства. Він збирає дані про те, скільки, коли і на що ви витратили електрику, і по Wi-Fi передає їх на хмарний сервер.

  Користувач може через веб-інтерфейс або додаток для Adroid подивитися графік використання електроенергії з точністю до хвилини. Розробники кажуть, що монтування лічильника повністю законно, адже smart MAC – це електроприлад, і на його установку не потрібні додаткові дозволи.

  График Smart-MAC

  За їх словами, лічильник розрахований в основному на бізнес-споживачів, але в нагоді і в квартирі.

  Ми тестували наш лічильник на 25 підприємствах. У більшості випадків бізнесмени переглядали графік і самі робили висновки, як можна заощадити, – говорить Олексій Жоголєв, співзасновник Smart MAC.

  Часто клієнти помічають, як у них крадуть електроенергію, або виявляють прилади, які використовують не за призначенням. На одному з підприємств, де тестували лічильник, виявилося, що персонал розігріває їжу в невеликій печі, яка споживає 30 кВт електроенергії. До цього ніхто не помічав переплат.

  Умный счетчик Smart-MAC

  Smart допомагає заощадити від 5 до 30% на електриці. Для квартири це, може, і мало, але для бізнесу – вагомі цифри, – розповідає Володимир Павлов, співзасновник стартапу.

  Розумний лічильник вже є в продажу на сайті компанії. Він коштує від €74 до €147 в залежності від комплектації. Хоч встановлювати його доведеться самому, розробники запевняють, що зробити це не складно, і в комплекті є інструкція. Якщо ви купуєте smart MAC для підприємства, доведеться заплатити ще і за підписку на хмарний сервіс: від €10 до €30 на рік.

  В майбутньому стартаперів обіцяють зробити схожі лічильники на воду і газ. Вони коштуватимуть дешевше – до €30.

  Ідея заробляти на хобі з’явилася на початку 2016 року, коли Олексій і Володимир помітили подорожчання комунальних послуг. Проблема здалася актуальною, і вони зробили перший прототип продукту на базі китайського лічильника. Через рік стартаперів розробили вже повністю унікальний продукт. А місяць тому лічильники з’явилися в продажу.

  Перших клієнтів ми знайшли на виставці Solar Ukraine 2018, і вже продали близько двох десятків лічильників, – каже Олексій.

  В цілому в розробку продукту підприємці інвестували близько $20 тис. Гроші взяли з особистих коштів, а найбільше витратили на дослідження і організацію дрібносерійного виробництва.