Школяр з Рівненщини створив проект автономного економічного опалення

2162

Старшокласник із Дубно Рівненської області Василь Перевозчиков придумав і розробив енергоефективний проект, який буде корисним для застосування у зоні АТО. Нещодавно він отримав відзнаку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

Повна назва роботи Василя – «Автономне економічне опалення приміщень для ведення малого і середнього бізнесу, військових об’єктів (склади, госпіталі) та мобільних об’єктів в зоні АТО».

Головна проблема енергозабезпечення полягає в тому, що енергоносії стають дуже дорогими, особливо – природній газ. Це змушує шукати альтернативні види палива. Одним з таких видів є звичайний торф, запаси якого у Рівненській області є досить значними. Використовуючи цей вид палива, можна сконструювати модель опалювальної системи для невеликих приміщень, економічність якої досягається оригінальним паливним котлом, ефективними обігрівачами, та нестандартною конструкцією шлюзових дверей, – пояснює Василь.

 • Паливний котел Василя відрізняється не лише своєю економічністю: його можна пристосувати для опалення приміщення будь-яким видом екологічного палива.

  Котел дуже простий за своєю конструкцією. Він має металевий ствол з воронкою через який в топку можна завантажувати дрова, торф, будь-які відходи (наприклад лушпиння). Одне слово – все, що є під рукою, – говорить керівник гуртка «Юний винахідних і раціоналізатор» Дубенської міської станції юних техніків Ярослав Павлик, вихованцем якого є Василь. – Коли у котлі горить
  паливо, гарячі димові гази піднімаються вверх лабіринтом, який спірально обвиває центральний ствол. Така конструкція продовжує час надходження продуктів згоряння, за рахунок чого збільшується ефективність нагрівання води. У котлі паливо, по мірі згоряння, опускається зверху вниз до топки. Дим виходить через трубу, що під’єднана до димоходу.

  У своєму проекті Василь також розробив радіатор опалення, який значно легший і дешевший, ніж аналогічні чавунні. Нагрівальний прилад Василя слугуватиме не гірше чавунного завдяки використанню піску, що має хорошу теплопровідність і теплоємність.

  А щоб вберегти тепло в приміщеннях (на військових складах чи госпіталях) і убезпечитися від протягів, школяр пропонує застосовувати шлюзові двері, які можна виготовити з будь-якого матеріалу – сталі, алюмінію чи дерева.

  Василь представляв свою область на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» в номінації «Проект «Моє енергетичне рішення». Всього у конкурсі взяли участь 232 учнівські роботи, з яких 55 пройшли у фінал.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.