Саудівська Аравія може стати одним з потужних гравців на українському газовому ринку

Фото - zn.ua

Світовий ринок газу чекає справжня революція. На цьому тижні в Стамбулі відбувся Міжнародний нафтовий конгрес, на якому, саудівська компанія Aramco, приголомшила своїми планами: не тільки збільшити обсяги переробки нафти, а й стати великою газовою компанією. Компанія має намір інвестувати $300 млрд. протягом наступних десяти років, що дозволить наростити видобуток аравійського газу до 237 млрд куб м. в рік.

Щодо України, то зацікавленість Саудівської Аравії в природному газі означає посилення конкуренції за потенційних покупців, що загрожує зниженням цін на газ, в тому числі, для населення. За умови, що близькосхідний газ завжди буде дешевше за російський, Україні також варто готуватися до його транзиту, або хоча б до операцій із заміщення поставок з різних джерел на українському ринку. Саме з цією метою перед НАК «Нафтогаз України» ще в 2014 році було поставлено завдання увійти хоча б в один трубопровідний проект в Туреччині, щоб забезпечити комерційно ефективний доступ до зростаючої хвилі близькосхідних ресурсів. Повідомляє Національний промисловий портал.

Читайте також:  Україна зміцнює свої позиції на ринку транспортування газу

Основною перешкодою до отримання Україною аравійського газу є складність інтеграції з газовим ринком Туреччини та Близького Сходу. Це з одного боку нерішучість України в розвитку південного напрямку імпорту, та суперечки с Туреччиною з приводу проходу танкерів через Босфор – з іншого. З 2016 року, черговим гальмом інтеграції України з азіатськими газовими партнерами стали називати Стокгольмський арбітраж між «Газпромом» і «Нафтогазом», підсумків якого ще треба чекати.

Разом з тим нові газові амбіції Саудівської Аравії щодо виходу на світовий газовий ринок зможуть докорінно змінити європейський енергобаланс та інертну українську газову політику.

Читайте також:  «Укргазвидобування» продала 40,5 тис. тонн палива в режимі диференціалів

Раніше, або пізніше Києву доведеться не зупинятися на досягнутому рівні реверсних поставок, які фактично працюють тільки з двома країнами – Словаччиною та Угорщиною. Адже без розробки нових напрямків імпорту, домогтися зниження роздрібних газових тарифів буде неможливо.

You may also like...

%d блогерам подобається це: