Саудівська Аравія може стати одним з потужних гравців на українському газовому ринку

1845
Фото - zn.ua

Світовий ринок газу чекає справжня революція. На цьому тижні в Стамбулі відбувся Міжнародний нафтовий конгрес, на якому, саудівська компанія Aramco, приголомшила своїми планами: не тільки збільшити обсяги переробки нафти, а й стати великою газовою компанією. Компанія має намір інвестувати $300 млрд. протягом наступних десяти років, що дозволить наростити видобуток аравійського газу до 237 млрд куб м. в рік.

Щодо України, то зацікавленість Саудівської Аравії в природному газі означає посилення конкуренції за потенційних покупців, що загрожує зниженням цін на газ, в тому числі, для населення. За умови, що близькосхідний газ завжди буде дешевше за російський, Україні також варто готуватися до його транзиту, або хоча б до операцій із заміщення поставок з різних джерел на українському ринку. Саме з цією метою перед НАК «Нафтогаз України» ще в 2014 році було поставлено завдання увійти хоча б в один трубопровідний проект в Туреччині, щоб забезпечити комерційно ефективний доступ до зростаючої хвилі близькосхідних ресурсів. Повідомляє Національний промисловий портал.

Основною перешкодою до отримання Україною аравійського газу є складність інтеграції з газовим ринком Туреччини та Близького Сходу. Це з одного боку нерішучість України в розвитку південного напрямку імпорту, та суперечки с Туреччиною з приводу проходу танкерів через Босфор – з іншого. З 2016 року, черговим гальмом інтеграції України з азіатськими газовими партнерами стали називати Стокгольмський арбітраж між «Газпромом» і «Нафтогазом», підсумків якого ще треба чекати.

 • Разом з тим нові газові амбіції Саудівської Аравії щодо виходу на світовий газовий ринок зможуть докорінно змінити європейський енергобаланс та інертну українську газову політику.

  Раніше, або пізніше Києву доведеться не зупинятися на досягнутому рівні реверсних поставок, які фактично працюють тільки з двома країнами – Словаччиною та Угорщиною. Адже без розробки нових напрямків імпорту, домогтися зниження роздрібних газових тарифів буде неможливо.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.