Ротор Оніпко: український інженер створив унікальний високоефективний вітряк (відео)

6892

Унікальні вітряки, які виробляють електроенергію навіть при слабкому вітрі – результат роботи українського вченого, доктора технічних наук Олексія Оніпко. Унікальність його конструкції в незвичайній формі, яка забезпечує високу ефективність і робить роботу пристрою практично нечутно.

Передає Національний промисловий портал з посиланням на «Екотехніка».

Олексій Оніпко розробив власну модель вітрогенератора з об’ємними спіралями, які мають різний діаметр і можуть встновлюватися на різній висоті. Завдяки нестандартній формі установка здатна генерувати електрику навіть при невеликих подувом вітру, в той час як лопатеві вітряки при таких умовах залишаються в бездіяльності.

 • За свій винахід український учений отримав масу нагород і призів, у числі яких: медаль Леонарда да Вінчі, вручена Асоціацією Європейських винахідників «AEI», Премія «Зелений Оскар, присуджена Міжнародною федерацією асоціації винахідників (IFIA), Диплом учасника виставки «GREENEXPO/Альтернативна енергетика» і безліч інших.

  Вчений працював над розробкою близько десяти років, а починав він майструвати її разом з трьома онуками і сусідами-ентузіастами. Процес виготовлення роторів не складний, однак потрібно дотримуватися точність. За його словами, навіть незначні відхилення в розмірах призводять до суттєвих втрат ефективності – зниження до 30% при помилку в районі 5 мм.

  Для тестування пристрою Оніпко створив посеред майстерні аеродинамічну трубу, яка розганяє вітер до 15 метрів в секунду, а для наочності в ній використовуються прозорі моделі.

  Минуло чимало часу, поки європейці повірили, оцінили і безпеку для птахів і безшумну роботу, яка дає можливість встановлювати вітряки в містах на дахах житлових будинків і балконів. Тепер же вони активно цікавляться іноземці: крім європейських країн, вченого недавно відвідали колеги з Естонії, Казахстану, Азербайджану та Італії. Більше інших винаходом цікавляться німці. Але за право використовувати його вітряк в Європі, вони повинні побудувати завод з його виробництва в Україні.

  А ось в Україні його розробка поки нікому не потрібна, однак Олексій не перестає шукати інвесторів і сподівається все-таки побачити серійне виробництво «Ротора Оніпко» на рідній землі.

  Переваг у вітроротор тим часом більш ніж достатньо:

  • Широкий діапазон потужностей від 50 до 10 000 Вт
  • Пристрій пристосоване до різкої зміни швидкості і напрямку вітрового потоку
  • ВЕУ нового типу не створює шуми і може встановлюватися поруч з місцем знаходження або проживання людини.
  • Високий коефіцієнт перетворення енергії вітру
  • Не вимагає високої щогли
  • Працює в широкому діапазоні швидкостей вітру 0,3-20 м/с
  • Робоча поверхня турбіни нового типу істотно перевершує ефективну площу класичної лопатевої турбіни аналогічного діаметру.
  • На відміну від звичайних вітрових турбін, які використовують ефект підйомної сили крила, додатково використовується енергія тиску вітру.
  • Турбіна може виготовлятися з металу, армованого скловолокна (композит) або пластмаси.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. “…he began to masturbate it with his three grandchildren and entourage neighbors”

   Did he really begin masturbating, with his 3 grandchildren?

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.