ПрАТ «Укргідроенерго» уклало контракт з ПАТ «Турбоатом» на 92 млн грн

2429
Статор Дністровської ГАЕС на верстаті «Гігант». Фото прес-служби Турбоатома

22 вересня ПрАТ «Укргідроенерго» уклало контракт з ПАТ «Турбоатом» на модернізацію, поставку і монтаж обладнання.

В рамках проекту «ГЕС Укргідроенерго. Реконструкція. ІІ черга. Коригування», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 996-рр, ПАТ «Турбоатом» виконає модернізацію гідротурбінного обладнання із заміною валу турбіни, камери робочого колеса,  допоміжних систем технологічної автоматики, а також візьме участь у введенні в експлуатацію гідроагрегату станційний № 1 на філії «Каховська ГЕС».

Сума контракту ПрАТ «Укргідроенерго» з ПАТ «Турбоатом» склала 92 млн грн. Реалізація контракту запланована на 2017 – 2018 роки.

«Сьогодні перед компанією «Укргідроенерго» стоїть важливе завдання – забезпечення стабільності та надійності роботи об’єднаної енергетичної енергосистеми України та генеруючих підприємств. Робота українських ГЕС та ГАЕС значно залежить від якості обладнання. Досвід показує, що вітчизняне обладнання має репутацію якісного і надійного, у тому числі і обладнання публічного акціонерного товариства «Турбоатом». Протягом багатьох років співпраці удосконалювалися технології виготовлення нових і проведення реконструкції турбін, підвищилась якість продукції та послуг. Укладення договору, предметом якого є високотехнологічне обладнання, свідчить про сприяння розвитку української промисловості, завдяки новим замовленням, а також забезпечення роботою чималої кількості працівників. А це, в свою чергу, означає вагомий внесок у енергетичну незалежність України», – зазначив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Варто відзначити, що ПАТ «Турбоатом» спроектував, виготовив і поставив на ГЕС та ГАЕС  ПрАТ «Укргідроенерго» 99 гідротурбін, у тому числі три найпотужніші в Європі насос-турбіни потужністю 410,23 МВт для гідроагрегатів №1-№3 Дністровської ГАЕС.

«З метою  продовження експлуатаційного ресурсу на 30-40 років, підвищення потужності та виробництва електроенергії і надійності в роботі, «Укргідроенерго» продовжує співпрацювати з «Турбоатомом», реалізуючи проекти реконструкції турбін гідроелектростанцій Дніпровського та Дністровського Каскадів», – підкреслив Ігор Сирота.

 • Довідка:

  ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська, Канівська, Кременчуцька, Середньодніпровська, Дністровська, Дніпровська та Каховська ГЕС, Київська та Дністровська ГАЕС. Будуються Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2. У 2017 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства склала 103, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5744,8 мВт (що становить  8,6% всієї генеруючої потужності ОЕС України). Компанія забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.