“Національна вугільна компанія” об’єднає 33 держшахти

Схвалена урядом Концепція реформування вугільної галузі країни до 2020 року передбачає створення державного підприємства “Національна вугільна компанія” (НУК), якій будуть передані 33 державні шахти, повідомив віце-прем’єр Володимир Кістіон на першому засіданні міжвідомчої робочої групи з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості.

“В рамках однієї держкомпанії досить просто вирішувати адміністративні питання, менеджмент зможе набагато швидше і простіше передавати обладнання з безперспективних шахт на інші об’єкти. За попередніми оцінками, створення такої компанії дасть економію витрат на утримання збиткових шахт на суму 1,5 млрд грн на рік “, – цитує слова віце-прем’єра його прес-служба в п’ятницю.

В.Кістіон додав, що НУК має визначитися, які шахти перспективні, а в які необхідно вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації.

Читайте також:  Україна наростила експорт електроенергії

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України схвалив Концепцію реформування і розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року 24 травня цього року, проте сам документ поки не був оприлюднений.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на цьому засіданні наголосив на необхідності додаткового обговорення доцільності створення єдиної держкомпанії для запобігання можливих корупційних проявів.

“Важливо визначитися з цією державною компанією, щоб ми не створили” монстра “всередині вугільної промисловості, який буде осередком корупції. Тому проведемо консультації. Можливо, варто наглядова рада зробити, корпоратизувати. Давайте зробимо так, щоб було прозоро, відкрито, зрозуміло і не було ніяких претензій “, – сказав тоді прем’єр.

You may also like...

%d блогерам подобається це: