Наприкінці року на Запорізькій АЕС буде введений в промислову експлуатацію комплекс з переробки РАВ

1627

Введення в експлуатацію сучасного комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ) реалізується з метою вдосконалення існуючої системи поводження з РАВ. Модернізація дозволить підвищити ефективність і безпеку виконуваних операцій. Нове обладнання повністю відповідає останнім світовим тенденціям в сфері поводження з РАВ.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

Будівельні роботи йдуть відповідно до графіка. Крім загального графіка, є ще і детальний, в якому плануються заходи щодо кожної системі: вентиляції, фізичного захисту, оперативного зв’язку і т.п. Закінчено електромонтажні роботи. У серпні будівельники приступлять до установки наливної підлоги.

  • Все промислове обладнання для цього об’єкта вже поставлено. Паспортізатор радіоактивних відходів прибуде на станцію найближчим часом.

    Раз на місяць на станції проводиться будівельний штаб з добудови комплексу за участю фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом», представників науково-виробничого комплексу «Автоматика і машинобудування», Харківського проектного інституту та підрядних організацій.

    Вже сьогодні виконано великий обсяг заходів, – підкреслила директор департаменту з поводження з радіоактивними відходами та радіаційної безпеки ДП «НАЕК «Енергоатом» Людмила Близнюкова. – Але роботи належить зробити ще дуже багато. Паралельно йде процес узгодження з Держатомрегулювання документів, будівельних робіт, отримання різних дозволів.

    Комплекси з переробки РАВ вводяться на всіх АЕС України. На Рівненській АЕС об’єкт побудований і практично введений в промислову експлуатацію. На Запорізькій АЕС комплекс планують ввести в поточному році.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.