На заводі-виробнику пройшли випробування нового обладнання для Запорізької АЕС

1770

У приймально-здавальних випробуваннях, які проходили на заводі-виробнику, брали участь фахівці електричного цеху Запорізької АЕС. Результатами фахівці залишилися задоволені.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Вони переконалися в тому, що технічні параметри нового обладнання відповідають заявленим характеристикам і технічним умовам. Істотних зауважень в процесі випробувань не виникало, виявлені недоліки були відразу ж виправлені.

Нові щити постійного струму сконструйовані на сучасній елементній базі, з вбудованою системою моніторингу та контролю. Обладнання контролює і фіксує всі процеси, що відбуваються. При розслідуванні будь-яких подій цю інформацію можна подивитися і проаналізувати, – розповів провідний інженер лабораторії перетворювальної техніки та електроніки електричного цеху Віктор Лисенко.

  • На Запорізьку АЕС обладнання надійде найближчим часом. Монтувати його буде підрядна організація під контролем фахівців електричного цеху.

    Щити постійного струму для Запорізької АЕС, зокрема, для блоків №3-6 виготовляють в Чехії. Щити входять до складу агрегатів безперебійного живлення енергоблоків станції. Основна їх функція – розподіл постійного струму між споживачами.

    В рамках підвищення рівня безпеки енергоблоків Запорізької АЕС йде поступове оновлення обладнання. У поточному році під час ремонту на енергоблоці №4 буде проведена заміна щитів постійного струму. Аналогічна модернізація пройде на п’ятому і шостому енергоблоках.

    Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.