На ЗАЕС проводиться модернізація обладнання з метою участі у роботі з енергосистемою ЄС

1489

Для реалізації проекту інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з об’єднанням енергетичних систем країн ЄС на енергоблоці №1 Запорізької АЕС буде проведена модернізація відповідного обладнання з метою участі в первинному регулюванні частоти і потужності при паралельній роботі з енергосистемою.

Така інтеграція стане можливою після забезпечення енергосистемою України здатності підтримувати якісні показники електроенергії на прийнятному для європейських енергосистем рівні. В першу чергу мова йде про таку найважливішу характеристику змінного струму, як частота, а також час, протягом якого енергосистема здатна відновити її після позапланової втрати генеруючих потужностей. Повідомляє Національний промисловий портал.

Цього можна досягти шляхом участі блоків у нормованому первинному регулюванні частоти і потужності. Це така організація роботи енергосистеми, в якій є виділені потужності, покликані компенсувати відхилення частоти при відключенні споживачів навантаження або генеруючих потужностей енергоблоків.

- РЕКЛАМА -
 • Енергосистема повинна протягом 30 секунд компенсувати відключення енергоблока за рахунок незначного збільшення потужності на декількох виділених спеціально для цієї мети енергоблоках. В результаті пересічний споживач електроенергії не повинен відчути зміни, що відбуваються в енергосистемі.

  При безпосередній участі фахівців Запорізької АЕС було розроблене галузеве технічне рішення, яким ДП «НАЕК «Енергоатом» визначив три пілотних енергоблока АЕС. На ЗАЕС для модернізації обраний енергоблок №1.

  Запорізька АЕС успішно впоралася з роботами на першому етапі завдяки спільним діям служби головного технолога, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби головного фахівця з турбін. Проведені попередні випробування системи регулювання турбіни показали, що система регулювання є досить чутливою для участі в нормованому первинному регулюванні частоти і потужності.

  Другим етапом галузевої програми передбачена перевірка взаємодії системи регулювання турбіни і системи автоматичного регулювання потужності реакторної установки. Цю роботу планують провести після закінчення планово-попереджувального ремонту першого блока.

  «Складність цієї роботи полягає не тільки в точності підтримки частоти електроенергії 50Гц, – розповідає заступник головного технолога Запорізької АЕС Анатолій Шевченко. – Але і в необхідності безумовного дотримання вимог технологічного регламенту безпечної експлуатації блоку і відповідних стандартів».

  В кінцевому рахунку, модернізація спрямована на те, щоб пересічні споживачі безперебійно отримували якісну електроенергію з частотою 50 Гц.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here