- РЕКЛАМА -

Протягом трьох років на Вінниччині планують побудувати 14 сонячних електростанцій загальною потужністю 72 МВт.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ecotown.

Як зазначає директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, зараз у області працює 27 сонячних електростанцій потужністю 76,1 МВт.

«Тільки у 2016 році побудували сім нових СЕС, і трьом збільшили потужність, – розповідає фахівець. – Завдяки альтернативним видам енергії – у нас працює ще 20 малих гідроелектростанцій – економимо 56 тисяч тон вугілля».

Сонячну енергетику мають намір активно розвивати у Барському районі, який сьогодні лідирує за кількістю сонячних електростанцій. «Найбільша – Войнашівська СЕС – займає 14 гектарів, – розповідає голова райдержадміністрації Володимир Саволюк. – В планах відкриття Копайгородської сонячної електростанції на 13 гектарах».

Про «сонячну» електроенергію мріє і сільський голова Сніткова Мурованокуриловецького району Віктор Ольшевський. «На Подністров’ї, гориста місцевість якого не придатна для ведення сільського господарства, доцільно встановлювати сонячні електростанції, – пояснює сільський голова. – Такі об’єкти дозволяють і заробляти – в місцеві бюджети підуть кошти за оренду землі, на якій знаходиться електростанція, і створювати робочі місця – у встановленні сонячних батарей буде задіяно до 20 осіб, а у обслуговуванні навіть маленької СЕС – дві-три людини».

На додачу, Віктор Ольшевський пропонує використовувати «сонячну» електроенергію для опалення теплиць, а не тільки для продажу за “зеленим” тарифом, як зараз практикують всі СЕС на Вінниччині.

“Зелений” тариф значно дешевший, ніж звичайний, плюс – це чиста енергія, без шкідливих викидів, – пояснює сільський голова. – Комплекс, який поєднує у собі сонячну електростанцію-теплицю-сушильню працюватиме дуже ефективно і матиме гарні прибутки – зараз набирають популярності сухі борщові набори, яблучні та гарбузові чіпси, яблучно-гарбузова пастила, яка є не просто смачним десертом, а й лікувальною добавкою до їжі!»

За словами Віктора Ольшевського, невелика сонячна електростанція обійдеться у 1 мільйон 600 тисяч гривень. «Поки що ми все розраховуємо, щоб знати усі видатки та можливі проблемні місця», – пояснює він.

Разом з тим, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник зауважує, що сільський голова Сніткова поки не звертався з пропозицією щодо будівництва сонячної електростанції.

Для СЕС необхідно знайти земельну ділянку несільськогосподарського призначення, радить голова «сонячного» району Володимир Саволюк, додаючи, що у іншому випадку потрібно буде звертатись до органу місцевого самоврядування. «Іноді виникають проблеми при під’єднанні станції до існуючих електромереж, – зауважує він. – Ця послуга коштує майже стільки ж, як обладнання».

Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.