підстанція
Фото: elektrovesti.net

В ході круглого столу “Харківська фабрика реформ. Європейські рецепти для енергетики”, директор компанії “Трансенергоконсалтінг” Світлана Голікова оголосила про плани будівництва електропідстанції ПС 330 кВ “Слобожанська”.

- РЕКЛАМА -

Вартість будівництва ПС становить 2,26 млрд грн. Будівництво підстанції включено в план розвитку мереж “Укренерго”. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Підстанцію будують для збільшення внутрішніх можливостей мереж електропередачі, а також для асінхронізаціі українських мереж з російськими.

Закінчення будівельних робіт і асінхронізація підстанції «Слобожанська» заплановані на 2020 рік. Потім протягом приблизно року українські мережі будуть працювати без підтримки інших держав, а потім українські мережі синхронізують з загальноєвропейськими. Планується, що весь процес займе 5-6 років.

Також Голікова відзначила, що досвід європейських країн, які увійшли в європейську мережу системних операторів передачі електроенергії, показує, що електроенергія у них подешевшала на 30%. На сьогодні вартість електроенергії в Україні вище, ніж в ЄС.

Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.