На ЕМСС знайшли новий спосіб економії газу

1596

Фахівці ПАТ «ЕМСС» реалізували проект по економії природного газу в ковальсько-пресовому цеху.

Завдяки зміні алгоритму роботи печей під час термообробки виробів, за 2016 рік було зекономлено близько 116 тис м.куб природного газу, що в грошовому вираженні склало близько 1160 тис грн. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Уже кілька років поспіль на ЕМСС проходить конкурс пропозицій щодо підвищення енергоефективності «Енергозберігаючі!». Одним з кращих енергозберігаючих проектів 2016 року стала розробка нового алгоритму регулятора роботи термічних печей в ковальсько-пресовому цеху.

 • Під час термічної обробки металевих заготовок в печі відбуваються технологічні процеси теплового впливу, що складаються з нагріву, витримки та охолодження виробів за певними режимами з метою зміни структури і властивостей сплаву. При переході з етапу «витримка» на етап «охолодження в печі» витрата газу різко збільшується за рахунок збільшення обсягу нагрітого повітря, скинутого з робочого простору печі. Детально проаналізувавши роботу термічної печі, фахівці ЕМСС з’ясували, що при зміщенні моменту зміни заданого тиску в печі на більш пізній період може бути досягнутий істотний ефект економії природного газу. Економія здійснюється за рахунок зменшення скидання нагрітого повітря з робочого простору печі з дотриманням умов, що накладаються ТИ для термообробки вироби, що знаходиться в печі»

  Впровадження пропозиції було здійснено силами відділу АСУ ТП і не вимагало будь-яких матеріальних витрат, – говорить автор проекту інженер-програміст АСУ ТП Юрій Іванченко. – З огляду на, що за календарний 2016 рік печами КПЦ-1 було спожито 2,9 млн.м.куб природного газу, при середній економії 4% було збережено близько 116 тис.м.куб природного газу, що в грошовому вираженні склало близько 1160 тис . грн.

  Робота в області ресурсозбереження на ЕМСС є одним із стратегічно важливих напрямків розвитку підприємства. У 2016 році економічний ефект від впроваджених енергозберігаючих заходів на ЕМСС склав: електроенергія – 8,5 млн. Грн; природний газ – 3,67 млн. грн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.