Міжнародна компанія Holtec International побудує в Україні завод з виробництва реакторів для АЕС

3413

Компанія Holtec International урочисто відкрила в штаті Нью-Джерсі новий завод з проектування та виробництва малих модульних реакторів для АЕС та контейнерів для ядерних відходів.

Подібний завод може з’явитися ближчими роками і в Україні, повідомили в четвер на церемонії відкриття власному кореспонденту Укрінформу, передає Національний промисловий портал.

Виробництво реакторів компанія Holtec локалізує у себе, втім якщо буде реалізований (новий спільний – ред.) проект з Україною, то аналогічний завод компанія може побудувати і у нас, – пояснив в коментарі агентству президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський.

На підтвердження цьому, глава Holtec International Кріс Сінгх виступив із заявою під час церемонії запуску нового виробництва.

Ми побудуємо подібні заводи в інших країнах, – наголосив Сінгх, згадавши при цьому, зокрема, Україну й Індію.

Водночас, коментуючи журналістам ситуацію щодо України, він зауважив, що остаточне рішення прийматиметься разом з українською стороною.

 • Завод, зведений компанією Holtec у штаті Нью-Джерсі, зосереджуватиметься, головним чином, на двох напрямах: виробництві контейнерного парку для відпрацьованого ядерного палива, а також корпусів для малих модульних реакторів проекту SMR-160.

  Як зауважив посол України в США Валерій Чалий, українська сторона вважає спільні з компанією Holtec проекти перспективними, “оскільки вони дають можливість співпраці на багато десятиліть наперед” та мають багатомільярдний потенціал. Йдеться не лише про побудову нових виробничих потужностей в Україні, але також про створення сховищ для відпрацьованого ядерного палива з АЕС та реалізацію інших задумів.

  З точки зору нашого майбутнього в енергетичній безпеці та стабільного розвитку, це критично важливо, – зауважив український посол.

  Один із таких прикладів – це остаточне позбавлення залежності від Росії в ядерній енергетичній галузі. Адже досі три українські АЕС прив’язані до РФ в плані утилізації відпрацьованого ядерного палива. Завдяки проектам Holtec, з 2019 року Україна припиняє вивезення до РФ ядерних відходів, що зекономить для нашої економіки близько $200 млн на рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.