Китайська компанія запропонувала Україні можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЭС за своєю технологією

3343
Хмельницька АЕС

Китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) у співпраці з Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) запропонували Україні розглянути можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЕС за власною технологією Hualong One (HPR-1000).

Про це повідомив журналістам президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський, Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Вони прибули, щоб запропонувати участь в добудові блоків №3 і №4 ХАЕС по так званій” формулі 1 + 1″. Тобто, третій блок добудовується за технологією ВВЕР, четвертий – по їх, китайської, технології – реактор Hualong, – сказав він.

За словами президента “Енергоатому”, китайська сторона заявила про можливість високого рівня української локалізації при добудові блоків і готовності надати 85% фінансування від загальної вартості проекту.

 • “Вони говорять чи не про 80% локалізації і 85% фінансування проекту за рахунок ICBC. Зрозуміло, під державні гарантії, що трохи знижує привабливість пропозиції”, – уточнив Ю. Недашковський.

  Глава “Енергоатому” нагадав, що вже розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови Х3/Х4 на основі ВВЕР має позитивні висновки державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, а також інвестиційної складової.

  Тому, якщо вони хочуть, щоб їх проект був реалізований, ми повинні спільно підготувати зміни в ТЕО. Для цього необхідно підписати угоду про конфіденційність, щоб ми могли обмінюватися НЕ буклетами, а чутливої ​​комерційної інформацією. На підставі цього спочатку розробити техніко-економічний аналіз , який швидко розробляється, щоб ми могли побачити, наскільки прийнятно цю пропозицію для українських реалій, і вже далі вносити зміни в ТЕО, – сказав він.

  Ю.Недашковський вважає, що пропозиція китайських компаній полягає не тільки в поширенні своїх технологій в Україні, а й в можливості подальшого їх застосування в Європі.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.