Фото: В Україні розпочалось будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

3604
Фото: прес-служба Енергоатом

НАЕК “Енергоатом” і Holtec (США) почали будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Чорнобильській зоні.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Проект будівництва ЦСВЯП в поєднанні з диверсифікацією поставок свіжого ядерного палива – це форт пост України проти гібридної війни, – сказав віце-прем’єр міністр України Володимир Кістіон в ході церемонії, присвяченій початку будівництва.

Він нагадав, що в історії України вже був прецедент, коли Росія відмовлялася близько трьох років приймати на тимчасове зберігання ВЯП з України. Тоді це поставило роботу атомного енергетичного комплексу в кризовий стан.

У свою чергу посол США в Україні Марі Йованович зазначив, що США всіляко підтримує проект будівництва ЦСВЯП і нагадала, що OPIC надає гарантії на $ 250 млн для зведення цього об’єкта.

ЦСВЯП – це стратегічний для України об’єкт. Він дозволить знизити залежність від Росії і заощадити мільярди доларів, – сказала вона.

 • М.Йованович підкреслила, що за її інформацією, з моменту ініціювання проекту ЦСВЯП (2005 рік) і до сьогодні Україна витратила близько $ 2 млрд для вивезення ВЯП в РФ на тимчасове зберігання.

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик зазначив, що за рахунок будівництва сховища Україна зможе знизити свої витрати в 2,5 рази.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. Походу, звалище ядерних відходів у Чорнобильській зоні виявилось не просто художньою вигадкою Зеленського в серіалі Слуга Народу 2

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.