Фото: На Чорнобильській АЕС розпочали перевезення упаковок рідких радіоактивних відходів для захоронення

2595

31 січня розпочалося перевезення та передача на захоронення упаковок рідких радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), у спеціально облаштоване приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ).

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП Чорнобильська АЕС.

До сховища було перевезено першу у цьому році партію — чотири упаковки з РАВ. Подальша передача упаковок РАВ на СОПСТРВ відбуватиметься за графіком, узгодженим між Чорнобильською АЕС та Державним спеціалізованим підприємством «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами», до якого відноситься СОПСТРВ. Вивезення наявних упаковок з РАВ відбувається, щоб звільнити місце для складування кінцевого продукту на початку експлуатації ЗПРРВ.

 • Як зазначив заступник директора технічного з поводження з РАВ Олександр Скомарохов, на початку 2018 року Чорнобильська АЕС підійшла до фінального етапу введення до експлуатації заводу з переробки рідких радіоактивних відходів: «Окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ підприємству був наданий у грудні 2014 року. До цього було проведено усі необхідні випробування ЗПРРВ. У ході випробувань утворилося 63 упаковки з РАВ. Для виконання усього технологічного ланцюжка поводження з РАВ чотири упаковки у 2014 році було вивезено на СОПСТРВ. Решта, згідно з дозволами Державної інспекції з ядерного регулювання України (ДІЯРУ), зберігалася на ЗПРРВ у приміщенні витримки кінцевого продукту».

  Згідно з Окремим дозволом ДІЯРУ, виданим на експлуатацію ЗПРРВ, умовою початку роботи заводу мало стати отримання сертифікату Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), який підтверджує закінчення будівництва об’єкту. Олександр Скомарохов пояснив: «У зв’язку із введенням нових будівельних норм та правил, отримання сертифіката відтермінувалося. Згідно з корегуючим проектом, який урахував нові будівельні вимоги, на ЗПРРВ реалізовано заходи з підвищення протипожежної безпеки, захисту від блискавок, утеплення, встановлено автономні електрокотли та парогенератор, що дозволить проводити упарювання РАВ і зменшити їх кількість за рахунок підвищення у них солевмісту».

  Усі основні роботи, визначені у корегуючому проекті, було завершено наприкінці 2017 року. Отримання сертифікату Державної архітектурно-будівельної інспекції планується на лютий поточного року. Протягом першого півріччя ЗПРРВ планується освоєння проектної потужності в обсязі до 7 упаковок з РАВ на добу.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.