Енергоблоки вугільних теплових електростанцій пропонують замінити малими атомними модульними реакторами

11514
 • Вугільні теплові електростанції можуть бути замінені атомними енергоблоками, що працюватимуть на основі технології малих модульних реакторів.

  Про це під час ХVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» сказав директор Holtec Ukraine Сергій Тараканов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  Енергоблоки можна розмістити поблизу споживачів, що знизить втрати при передачі електроенергії. Невелика потужність реакторів спрощує їх інтеграцію в існуючу інфраструктуру, включаючи можливість розміщення на майданчиках виведених з експлуатації станцій. А розосередженість генерації підвищує стабільність енергосистеми. У рамках виконання Україною зобов’язань Паризької угоди встановлення нових, більш гнучких ядерних генеруючих потужностей може запобігти необхідності модернізації наявних ТЕС відповідно до екологічних стандартів, – сказав Тараканов.

  За його словами, також SMR-160 можуть експлуатуватись у «режимі острова» і запускатись з повністю знеструмленого стану, що підвищує стабільність енергосистеми шляхом створення локальних мікро-енергосистем і підтримки відновлення енергосистеми в разі її колапсу.

  Тараканов підкреслив, що малі модульні реактори можуть стати інструментом для вирішення основних проблем України в електроенергетиці: застарілий парк ТЕС, дефіцит вугілля та зростаючий дефіцит маневреної генеруючої потужності.

  Похожее изображение

  Крім того, директор Holtec Ukraine висловив думку, що виробництво обладнання для SMR-160 може бути максимально локалізовано, що створить довгострокові кваліфіковані робочі місця у виробництві та будівництві, а наявна в Україні потужна виробнича база могла б стати експортером обладнання для SMR-160 у сусідні регіони (Європа, Африка, Близький Схід).