“Енергоатом” у 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки 5,17 млрд грн

1820

Держпідприємство “НАЕК” Енергоатом “в 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки енергоблоків АЕС 5,166 млрд грн (без ПДВ) кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського співтовариства з атомної енергії (Euratom), що становить 32,4% від загального обсягу інвестпрограми-2018.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті компанії протоколі обговорення інвестиційної програми на 2018 рік. Передає Інтерфакс-Україна.

В цілому НАЕК розраховує на затвердження інвестиційної програми на наступний рік в розмірі 15,952 млрд грн, джерелами якої крім кредитних коштів ЄБРР та Euratom повинні послужити прибуток (8,915 млрд грн) і амортизаційні відрахування (1,871 млрд грн).

- РЕКЛАМА -
 • Ключовими напрямками інвестпрограми є підвищення безпеки, надійності та ефективності, а також продовження термінів експлуатації енергоблоків (10,973 млрд грн), нове будівництво (3,364 млрд грн, в т.ч. об’єктів соцсфери – 0,112 млрд грн), фізичний захист ядерних установок (0, 33 млрд грн) і інші капвкладення (1,049 млрд грн).

  Як повідомлялося, спочатку Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків (КзППБ) українських АЕС, яка співфінансується ЄБРР і Euroatom, була затверджена на 2012-2017 рр., Але у вересні 2015 року Кабмін продовжив терміни її виконання до 2020 року. При цьому обсяг її фінансування спочатку оцінювався в 12,453 млрд грн, але в 2013-му він був збільшений до 16,751 млрд грн (все – без ПДВ).

  КзППБ затверджена Кабінетом Міністрів України від 7 грудня 2011 року. В програму, розроблену “Енергоатомом” і узгоджену Державною інспекцією ядерного регулювання України, включені всі заходи попередньої програми з підвищення безпеки та додаткові “постфукусимські” заходи, розроблені за результатами “стрес-тестів”, що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС Фукусіма.

  Програма встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС.

  Реалізація програми дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків відповідно до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов’язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.

  “Енергоатом” є оператором всіх діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції, оснащені водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here