“Енергоатом” у 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки 5,17 млрд грн

1833

Держпідприємство “НАЕК” Енергоатом “в 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки енергоблоків АЕС 5,166 млрд грн (без ПДВ) кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського співтовариства з атомної енергії (Euratom), що становить 32,4% від загального обсягу інвестпрограми-2018.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті компанії протоколі обговорення інвестиційної програми на 2018 рік. Передає Інтерфакс-Україна.

В цілому НАЕК розраховує на затвердження інвестиційної програми на наступний рік в розмірі 15,952 млрд грн, джерелами якої крім кредитних коштів ЄБРР та Euratom повинні послужити прибуток (8,915 млрд грн) і амортизаційні відрахування (1,871 млрд грн).

 • Ключовими напрямками інвестпрограми є підвищення безпеки, надійності та ефективності, а також продовження термінів експлуатації енергоблоків (10,973 млрд грн), нове будівництво (3,364 млрд грн, в т.ч. об’єктів соцсфери – 0,112 млрд грн), фізичний захист ядерних установок (0, 33 млрд грн) і інші капвкладення (1,049 млрд грн).

  Як повідомлялося, спочатку Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків (КзППБ) українських АЕС, яка співфінансується ЄБРР і Euroatom, була затверджена на 2012-2017 рр., Але у вересні 2015 року Кабмін продовжив терміни її виконання до 2020 року. При цьому обсяг її фінансування спочатку оцінювався в 12,453 млрд грн, але в 2013-му він був збільшений до 16,751 млрд грн (все – без ПДВ).

  КзППБ затверджена Кабінетом Міністрів України від 7 грудня 2011 року. В програму, розроблену “Енергоатомом” і узгоджену Державною інспекцією ядерного регулювання України, включені всі заходи попередньої програми з підвищення безпеки та додаткові “постфукусимські” заходи, розроблені за результатами “стрес-тестів”, що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС Фукусіма.

  Програма встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС.

  Реалізація програми дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків відповідно до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов’язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.

  “Енергоатом” є оператором всіх діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції, оснащені водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.