«Енергоатом» розпочав будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

2534
Фото: Укрінформ

У Чорнобильській зоні відчуження побудують централізоване сховище для відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій. Сховище повинне щорічно економити Україні близько $200 млн

НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію Держінспекції ядерного регулювання України на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів атомних електростанцій. Таким чином у зоні відчуження Чорнобильської АЕС офіційно стартувало будівництво сховища, повідомили в прес-службі «Енергоатому». Передає Zaxid.net

Як зазначив керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук, технології Holtec International, які будуть застосовані в українському сховищі, уже використовуються в багатьох країнах світу, зокрема, у Швеції, Іспанії, Бельгії, США тощо, що підтверджує безпеку цих технологій.

- РЕКЛАМА -
  • Зазначимо, що контракт на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива між «Енергоатомом» і переможцем відповідного тендеру – компанією Holtec Internatinal був підписаний ще у 2005 році, проте проект довгий час був заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася у 2014 році. 12 жовтня 2016 року Кабмін виділив земельні ділянки загальною площею 45,2 гектара в зоні відчуження ЧАЕС (Київська обл.) Під будівництво ЦСВЯП.

    Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International постачатиме спеціальне устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, що будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і при перевезенні відпрацьованого палива та у самому сховищі.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.