Енергоатом підписав нову угоду із Westinghouse на поставки ядерного палива до 2025 року

1379

Енергоатом продовжив співробітництво із Westinghouse з поставок ядерного палива до 2025 року.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric уклали нову угоду до договору про постачання ядерного палива. Нею передбачається розширення співробітництва і продовження строку дії чинного договору до 2025 року.

 • Коментуючи угоду президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський нагадав, що Енергоатом є єдиною компанію в світі, яка експлуатує реактори дизайну ВВЕР 1000, і яка повністю диверсифікувала джерела постачання ядерного палива для реакторів цього типу.

  У досягненні цієї мети ключову роль відіграла співпраця з компанією Westinghouse, ‒ наголосив Ю. Недашковський.

  Ядерне паливо від компанії Westinghouse з роками стало відігравати важливу роль у становленні незалежності України. Westinghouse виступає постачальником палива для України, починаючи з 2005 року, коли перші шість збірок були завантажені до третього енергоблоку Южно-Української АЕС.

  Продовження строку дії договору зміцнює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера Енергоатома і демонструє нашу здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації. Той факт, що згідно з умовами договору ми отримуватимемо деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше зміцнить відносини між компанією Westinghouse» та Україною, – зазначив Хосе Еметеріо Гутьеррез, Президент і Головний виконавчий директор компанії Westinghouse.

  Ми задоволені тим, що Енергоатом продовжує розраховувати на Westinghouse як на надійного постачальника ядерного палива для реакторів типу ВВЕР, – сказав Азіз Даг, Віце-президент і Управляючий директор компанії Westinghouse у Північній Європі.

  Паливо, яке буде постачатися, матиме у своєму складі компоненти від заводу Westinghouse з виробництва палива у штаті Колумбія (Південна Кароліна, США) та від українського виробника компонентів. Виробництво та збірка здійснюватимуться на підприємстві Westinghouse з виробництва палива у м. Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії суто для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000. Постачання за договором розпочнеться на початку 2021 року одразу після завершення чинного договору.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.